Który laptop do gier jest dla Ciebie odpowiedni?

Podczas gdy najbardziej preferowane urządzenie wśród graczy PC jest pulpit, czasami staje się konieczne, aby mieć coś bardziej przenośne. Przy zakupie laptopa do gier, nie tylko patrząc na specs, jesteś patrząc na całej strukturze laptopa, w tym wyświetlacz i wbudowany klawiatury. Aby ułatwić zakup laptopa do gier, mamy wymienione w dół niektóre cechy, które należy sprawdzić przed zakupem jednego ...

1. GPU lub Graphics Processing Unit

Karta graficzna lub GPU jest sercem laptopa do gier, więc jeśli jesteś hardcore gracza, GPU-bound laptop jest koniecznością dla Ciebie. Decyzja o tym, jaki rodzaj GPU do zakupu może być wykonane na jaki rodzaj ustawień trzeba dla swoich gier.

Jeśli jesteś początkującym graczem, który gra w gry takie jak FIFA lub Battlefield 1, prawdopodobnie nie potrzebujesz najwyższych ustawień i możesz zdecydować się na GTX 1050, który pozwoli Ci grać w gry na średnich ustawieniach. Laptop z tego rodzaju kartą graficzną może kosztować od 54 000 do 82 000 Rs.

Jeśli jesteś graczem głównego nurtu, który gra w takie gry jak Mass Effect: Andromeda, będziesz potrzebował dobrej średniej klasy karty graficznej Nvidia MSI GTX 1060, która pozwoli Ci grać na wysokich ustawieniach. Jest to jeden z rozważnych standardów dla VR, czyli najniższy, jaki powinieneś wybrać dla swojego Oculus Rift lub HTC Vive. Laptop z tym GPU powinien kosztować Cię około Rs. 82,000 do Rs. 1,10,000.

Wreszcie, jeśli jesteś graczem na najwyższych ustawieniach z VR, grając w takie gry jak Wiedźmin 3 czy Hitman, musisz kupić Nvidia GeForce GTX 1070. Jest to najlepsza karta graficzna dostępna na rynku, zapewniająca najpłynniejszą wirtualną rzeczywistość i wysokiej klasy efekty specjalne. W zależności od tego, jaką specyfikację wybierzesz, laptopy z tym GPU będą cię kosztować od 75 000 do 2 25 000 Rs.

Źródło obrazu: https://simonscomputersblog.wordpress.com/

2. Procesor, pamięć RAM i pamięć masowa

GPU jest niezwykle ważnym aspektem w każdym laptopie do gier, ale tak jest dobry procesor, wystarczająco dużo pamięci RAM i dużo i dużo miejsca do przechowywania. W zależności od tego, jaki jest Twój budżet, możesz kupić potężny procesor i7 lub procesor i5. Wybierając procesor, upewnij się, że bierzesz pod uwagę najnowszy procesor czterordzeniowy lub sześciordzeniowy, ponieważ procesorów nie można uaktualnić i jest to wybór, którego dokonasz raz.

Na froncie RAM, to jest zawsze uważany za więcej, tym lepiej. Średnio, należy rozważyć zakup 8GB karty pamięci, ale jeśli można dostać w swoje ręce na 16GB karty pamięci dla laptopa do gier, co byłoby najlepsze. Karty pamięci są aktualizowane tak, jeśli kiedykolwiek chcesz uaktualnić z 8GB do 16GB, jest to wykonalne.

Podczas decydowania pamięci masowej, może być pytanie, który z nich wybrać między HDD i SDD. Laptopy budżetowe zazwyczaj wyposażone są w dysk twardy o pojemności 1 TB, ale większość laptopów do gier lub notebooków posiada mały dysk SDD, który działa jako napęd rozruchowy. Pamięć masową, podobnie jak pamięć, można rozbudowywać, więc jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował więcej miejsca, możesz dodać dysk twardy o pojemności 2 TB.

Źródło obrazu: https://shopify.com/

3. Wyświetlacz

Abyś mógł poczuć wrażenia z gry, będziesz potrzebował dobrego wyświetlacza o odpowiedniej wielkości ekranu i wysokiej rozdzielczości. Większość laptopów do gier ma rozmiar ekranu od 15 do 17 cali, choć jest wiele laptopów z ogromnym 18-calowym ekranem, a niektóre z garstką 14-calowych ekranów. Który rozmiar laptopa do zakupu jest twój własny wybór, choć nigdy nie zapominaj, że większy ekran, cięższe laptopa.

Dla laptopa do gier, rozdzielczość jest prawie wszystko, ponieważ w przeciwnym razie, jak można doświadczyć wysokiej klasy grafiki? Dla rozdzielczości, nigdy nie zdecyduj się na nic poniżej 1920 x 1080 wyświetlania. Jeśli masz kartę graficzną o wysokich ustawieniach, możesz rozważyć zakup laptopa z wyświetlaczem 2560 x 1440.

Częstotliwość odświeżania jest kolejną cechą, którą możesz chcieć rozważyć, ponieważ im szybszy laptop, tym lepsze wrażenia z gry. Większość laptopów ma rozdzielczość 1080p z wyświetlaczem 60Hz, który jest wystarczająco wysoki dla graczy. Nawet wśród wyświetlaczy o wyższej rozdzielczości, 1080p może być najlepszą opcją.

Dla graczy, zaleca się, aby uniknąć zakupu laptopów z ekranem dotykowym, ponieważ mają tendencję do drenażu baterii i wyglądają bardziej błyszczące na górze.

Źródło obrazu: https://www.neowin.net/

Podczas dokonywania zakupu, zalecamy również rozważyć zakup rozszerzonego planu gwarancyjnego wraz z laptopem, aby zapewnić długą żywotność laptopa i długie godziny gry.