Planowanie menu: Kreatywne rozwiązania

Image by jen_maiser via Flickr

Planowanie menu, jak wcześniej dowiedziałem się, jest bardzo pomocne w cięciu budżetu rodziny. Możesz uczynić ten proces tak prostym lub tak skomplikowanym, jak tylko chcesz, ale możesz też sprawić, że będzie to świetna zabawa. Próbuje używać zmodyfikowaną wersję posiłek rotacja koncept tworzyć tematyczne noce. Włącza noc dla zupy & sałatki, wolnej kuchenki, śniadania dla obiadów i jakaś inny styl gotować ty cieszysz się. Ty mogłeś planować tydzień tak podstawowy jak poniedziałek=kurczak, wtorek=wołowina, środa=wieprzowina, czwartek=pasta lub tak skomplikowany jak ty chcesz.

Może poniedziałek to noc pizzy, ale obracasz zapiekanki w stylu pizzy z domową pizzą zamiast zamawiać dostawę co tydzień. Wtorek może być międzynarodową nocą, kiedy zmieniasz makaron, tacos, stir-fry lub nawet bardziej egzotyczną kuchnię międzynarodową. Ten pomysł można rozszerzyć na całe tygodniowe menu. Zaplanuj tydzień światowych posiłków, takich jak angielska pieczeń, wołowina z rożna i kapusta lub włoski makaron.

Innym sposobem na duże oszczędności jest planowanie posiłków wokół resztek. Urządź noc "Wyjmij śmieci", kiedy wykorzystasz to, co zostało w lodówce, zanim się zepsuje. Niech dzieci mają zabawę z tym jednym, biorąc zamówienia z menu resztek. Jeśli odgrzewane posiłki nie są twoją rzeczą, znajdź sposób na wykorzystanie resztek w innym przepisie jako składnika. Ty możesz także używać produkt który ma ograniczoną żywotność dla pieczenia, zupy lub gulaszu. Przejrzałe banany są lepsze na chleb lub muffiny niż świeże.

Koncepcja gotować once, ale słuzyć dwa razy zmniejsza odpady, oszczędza czas i tnie twój spożywczy budżet. Ja pasuje ładnie z używać twój kalendarz dla posiłku planowania. Wybierasz jeden wieczór, aby przygotować pełny posiłek, a następnie wybierasz jeden później w tygodniu, aby wykorzystać resztki. Używa ostatniego pieczonego kurczaka robić kurczakowi noodle zupie lub soon-to-expire warzywom robić gulaszowi. Zaplanuj zrobienie klopsików kilka dni po kolacji spaghetti. Przygotuj ciepłą zupę ziemniaczaną z resztkami dania głównego z wczorajszego obiadu.

Planuj z wyprzedzeniem, wykorzystuj swoje zasoby i wydawaj o wiele mniej na codzienne posiłki dla swojej rodziny.