Jak wydłużyć żywotność baterii telefonu komórkowego

Wszyscy wiemy, jak frustrujące jest zbyt szybkie wyczerpywanie się baterii w telefonie komórkowym, zwłaszcza gdy jest ona najbardziej potrzebna. Nie da się ukryć, że żywotność baterii w telefonie jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy swoich smartfonów.

Oto 5 prostych sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii w telefonie.

1. Unikaj ładowania telefonu przez noc

Trzymanie telefonu podłączonego do prądu po jego całkowitym naładowaniu może przegrzać baterię i spowodować jej uszkodzenie.

Unikaj ładowania go przez całą noc i utrzymuj smartfon naładowany między 60% a 80%.

Raz na trzy miesiące możesz pozwolić baterii całkowicie się rozładować, a następnie naładować ją w 100%. Pomoże to utrzymać pojemność ładowania.

2. Zmniejsz jasność

Ekran telefonu zużywa maksymalną ilość energii, więc unikaj ustawiania ekranu na automatyczną jasność. Jest to lepszy pomysł, aby przyciemnić jasność ekranu lub ręcznie zmienić go gdy jest to konieczne.

Spróbuj tego, a będziesz zaskoczony, jak bardzo pomaga to w poprawie żywotności baterii.

3. Unikaj trybu wibracji

To jest w porządku, aby umieścić swój telefon na tryb wibracji dla połączeń przychodzących, ale nie dla wiadomości i innych powiadomień, jak to szybko drenuje baterię.

Wibracje zużywają nawet więcej energii niż dzwonki. Aby wyłączyć tryb wibracji, przejdź do Ustawienia > Dźwięk i wybierz opcję "Wibracje dla połączeń".

4. Wyłączaj Bluetooth i GPS, gdy nie są używane

Długotrwałe utrzymywanie włączonych urządzeń Bluetooth i GPS może również szybko wyczerpać baterię telefonu.

Możesz oszczędzać energię, wyłączając je, gdy nie są używane. Tak, Wi-Fi zużywa baterię też, ale zużywa mniej energii niż 3G / 4G. Nie zalecamy więc wyłączania Wi-Fi.

5. Pozbądź się niechcianych aplikacji

Aplikacje, które działają w tle, również drenują baterię. Declutter swój ekran główny telefonu i usunąć te tuzin aplikacji, które prawie nie używać.

W systemie Android wystarczy przejść do Ustawienia > Aplikacje. Wybierz aplikacje, które chcesz wyłączyć, a następnie stuknij Odinstaluj. W systemie iOS stuknij i przytrzymaj aplikację, a następnie stuknij X w lewym górnym rogu. Twój telefon nie tylko będzie działał szybciej, ale również zużywał mniej baterii.

Aby przedłużyć żywotność swojego smartfona, polecamy również wykupienie planu przedłużonej gwarancji Onsitego. Uszkodzenia telefonu są częste u większości osób, zwłaszcza po upływie gwarancji producenta. gwarancji producenta. Nawet najmniejsza naprawa może kosztować Cię więcej niż koszt naprawy po wygaśnięciu gwarancji producenta.

Dlatego mądrze jest zabezpieczyć swój telefon planem przedłużonej gwarancji. Plan ten obejmuje wszystkie wady i usterki objęte standardową gwarancją producenta.