Apple iPad 8. generacji przynosi szybszy procesor, zachowuje starszy design z Touch ID

Obok Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, nowego iPada Air, Apple zaprezentowało również nowego iPada. iPad 8th Gen. zachowuje starszy design i czujnik Touch ID, ale przynosi nowszy procesor dla szybszej wydajności. W nowym tablecie zastosowano procesor A12 Bionic, który zadebiutował w 2018 roku wraz z iPhone'em XS i iPhone'em XR.

Poza procesorem w nowym iPadzie nic się nie zmieniło. Nadal korzysta on z tego samego pojedynczego aparatu z tyłu i kamery FaceTime HD. Chcielibyśmy, aby był wyposażony w ulepszony aparat i port USB Type-C zamiast starego, martwego portu Lightning. Niemniej jednak, rzućmy okiem na ceny i funkcje iPada 8. generacji.

Cena Apple iPad 8. generacji w Indiach

Apple iPad 8th Gen. cena w Indiach zaczyna się od ₹29,990 dla 32GB Wi-Fi tylko wariant. Nowy tablet będzie również dostępny w wariancie 128GB. Apple będzie również uruchomić LTE wersja iPad 8. gen. w Indiach. Jednak data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Możesz kupić przedłużoną gwarancję, ochronę ekranu oraz plany ochrony przed zalaniem i upadkiem dla nowego iPada bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

  • Kup przedłużoną gwarancję na Apple iPad 8. generacji.
  • Kup plan ochrony ekranu dla Apple iPad 8. generacji.
  • Kup plan ochrony przed zalaniem i upadkiem dla Apple iPad 8.gen.

Cechy Apple iPad 8. generacji, specyfikacja

Nowy iPad jest wyposażony w 10,2-calowy ekran Retina z panelem IPS LCD o rozdzielczości 2160×1620 pikseli, proporcjach 3:4, jasności 500 nitów oraz szklaną, odporną na zarysowania powłoką ochronną. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu iPadOS 14 i jest wyposażone w 7nm procesor Apple A12 Bionic. Ma 3GB RAM i 32GB/128GB pamięci wewnętrznej. Chcielibyśmy, aby Apple zaoferować co najmniej 64GB przestrzeni dyskowej w podstawowym wariancie, biorąc pod uwagę, że 32GB nie będzie wystarczające dla większości ludzi w dzisiejszych czasach.

Ma przednią kamerę FaceTime HD i tylną kamerę 8MP z autofokusem i nagrywaniem wideo Full HD przy 30fps. iPad 8. generacji jest wyposażony w głośniki stereo i jest kompatybilny z Apple Pencil pierwszej generacji. Na szczęście ma gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, ale nadal używa portu Lightning do przesyłania danych. Jest Touch ID czytnik linii papilarnych, co oznacza, że tablet ma grube ramki w górnej i dolnej części jego przedniej facia. Na dwóch pozostałych bokach znajdują się nieco węższe ramki.

Funkcje łączności obejmują LTE (tylko w wariantach LTE), GPS, dwuzakresowe Wi-Fi b/g/n/ac i Bluetooth 4.2. Posiada akcelerometr, barometr, kompas i żyroskop. Jest zasilany przez 32.4WHr baterię, która może trwać do dziesięciu godzin mieszanego użytkowania na jednym ładowaniu. Posiada wsparcie zarówno dla nano-SIM gniazdo karty i eSIM.