Oznaki, że Twój klimatyzator może zawieść

Już sama myśl o tym, że w domu nie ma klimatyzatora wystarczy, by poczuć się wyczerpanym. Ostatnią rzeczą, której byś chciał, jest awaria klimatyzatora, zwłaszcza w okresie letnim. Ale pozwól nam powiedzieć, że istnieją sposoby, aby dostrzec oznaki awarii klimatyzatora. Oto jak możesz uniknąć niespodziewanej awarii...

1. Jeśli klimatyzacja nie chłodzi

Pomimo utrzymywania klimatyzacji włączonej przez wiele godzin przy temperaturze 18°C, jeśli nie ma chłodzenia lub klimatyzacja jest lekko ciepła, zdecydowanie jest się o co martwić. Możliwe, że sprężarka uległa awarii.

Zwykle dzieje się tak, gdy nie włączasz klimatyzacji regularnie lub gdy nie wykonujesz przeglądu konserwacyjnego dwa razy w roku.

2. Nietypowy wzrost rachunków za energię elektryczną

Twoje rachunki za energię elektryczną wzrosły w ciągu ostatnich kilku miesięcy i nie masz pojęcia dlaczego? Powodem jest z pewnością Twój klimatyzator.

Ogromny wzrost rachunków za energię elektryczną jest wystarczającą wskazówką, że Twój klimatyzator zawodzi.

Ważne jest, aby go sprawdzić, gdy ma więcej niż rok. Wymień filtr i wyczyść cewki, gdy klimatyzator zaczyna zwalniać.

3. Jeśli klimatyzator wydaje brzęczący dźwięk

Niektóre stare klimatyzatory wydają dziwny brzęczący dźwięk za każdym razem, gdy je włączasz.

Ale jeśli jest on zbyt głośny, to czas go sprawdzić. Ten dziwny dźwięk oznacza po prostu, że sprężarka może nie działać prawidłowo lub że napięcie elektryczne przepływające przez zewnętrzny klimatyzator nie jest na odpowiednim poziomie amperażu.

4. Wyciek

Po włączeniu AC, jeśli konsekwentnie wyrzuca zapach i jeśli znajdziesz kałużę wody pod jednostką skraplacza AC, oznacza to wyraźnie, że jest problem z jednostką i że wymaga ona pilnej naprawy. Więc nie ignoruj tego, myśląc, że to normalne.

5. Jeśli klimatyzator jest zbyt stary

Żywotność każdego klimatyzatora wynosi ponad 10 lat. Jeśli Twój AC jest starszy i wymaga poważnych napraw, na pewno będzie mniej wydajny. Nie polecamy wydawać więcej na jego naprawę, ponieważ będzie on wykazywał oznaki awarii po 10 latach.
Duże urządzenia, takie jak klimatyzatory, telewizor, lodówka, itp. mogą dosłownie wypalić dziurę w kieszeni, jeśli są jakieś naprawy w ostatniej chwili potrzebne.
Zamiast tego najlepiej kupić plan rocznej umowy serwisowej Onsitego (AMC) dla swojego urządzenia, aby utrzymać je w dobrym stanie i sprawnie funkcjonować. Dzięki kompleksowej umowie Onsitego AMC możesz uzyskać nawet dwuletnie wsparcie w zakresie napraw i konserwacji, w tym dwie prewencyjne usługi konserwacyjne rocznie, nieograniczone naprawy (w tym koszt robocizny, serwisu i transportu), bezpłatne ładowanie gazem (w razie potrzeby) oraz koszt części zamiennych. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak, możesz być pewien wysokiej jakości usług.


RELATED:

  • 5 powodów, dla których Twój klimatyzator nie chłodzi

  • Wskazówki dotyczące oszczędzania energii przez klimatyzator

  • Czy warto chronić swój klimatyzator przedłużoną gwarancją?