Atak klonów. Szwajcarscy zegarmistrzowie oskarżają Samsunga o kopiowanie tarcz

Atak klonów. Szwajcarscy zegarmistrzowie oskarżyli Samsunga o kopiowanie tarcz

1 marca 2019, 10:55 Ten materiał jest dostępny również w języku

ukraińskim

Firma Swatch pozwała Samsunga za używanie "sklonowanych" tarcz w swoich inteligentnych zegarkach

.

Pozew przeciwko producentowi gadżetów osiągnął wartość 100 milionów dolarów, pisze The Verge

.

Według firmy Swatch, programiści skopiowali swoje pobrane obrazy inteligentnych zegarków z tarcz szwajcarskiego zegarmistrza. Skarga firmy jest wypełniona zdjęciami zegarków, które wyglądają bardzo podobnie do tarcz, które można kupić dla Samsung Gear Sport, Gear S3 Classic i Frontier.

Firma Swatch twierdzi, że ponad 30 tarcz Samsunga było "identycznych lub prawie identycznych" z istniejącymi znakami towarowymi. Skarga oskarża Samsunga o nieuczciwe praktyki biznesowe oraz o to, że skopiowane wzory mogą wprowadzać w błąd klientów, którzy mogliby założyć, że Samsung i Swatch zawarły umowę.

Te Samsung dials, dostępne do pobrania ze sklepu Galaxy Apps, zostały opracowane przez zewnętrznych deweloperów, choć Samsung twierdzi, że Samsung nadal zachowuje część przychodów. Przedstawiciele firmy Swatch zauważyli, że jeden z nich, Jaquet Droz Tropical Bird Repeater, był jedyny

w

swoim

rodzaju, przeznaczony dla kolekcjonerów, i był wart około 650 000 dolarów.

Swatch twierdzi w swojej skardze, że firma skontaktowała się bezpośrednio z Samsungiem pod koniec grudnia, dzieląc się listą zegarków, które wyglądały podejrzanie podobnie. Samsung rzekomo usunął tarcze, ale nie posunął się tak daleko, jak chciała tego firma Swatch - Samsung nie przyznał się do skopiowania tarcz, a inżynierowie firmy nie ścigali innych klonów w Galaxy Apps.

Nawet po reakcji Samsunga, firma Swatch twierdzi, że w sklepie Galaxy Apps były w sprzedaży nowe tarcze, które nadal kopiowały kolory i styl firmy Swatch. Samsung potwierdził później w piśmie z dnia 15 lutego, że usunął niektóre tarcze, ale nie wszystkie.

"W świetle nieodpowiedniej reakcji Samsunga, uzasadnione jest stwierdzenie, że pozwani będą nadal naruszać znaki towarowe, a tym samym powodować dalsze straty i szkody dla spółek Swatch Group" - napisał Swatch. Prawnicy firmy wzywają do procesu sądowego w Nowym Jorku, żądając 100 milionów dolarów odszkodowania.

Zapisz się na
Techno
Daily e-mail newsletter o
tym, jak technologia zmienia świat
Zapisz się
codziennie o 17:00 Redaktor: Anton Khodorenko