Czy już to ogłosiłeś? Samsung ogłasza datę premiery składanego smartfona Galaxy Fold

Masz go? Samsung ogłosił datę premiery składanego smartfona Galaxy Fold

5 veresnja 2019, 13:03 Możesz również przeczytać ten materiał w języku rosyjskim

Samsung Electronics ogłosił ponowne wprowadzenie na rynek składanego

smartfona

Galaxy Fold. Ten elegancki gadżet będzie dostępny w Korei 6 listopada.

Następnie nowość będzie dostępna w kilku innych krajach, w tym Francji, Niemczech, Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, zgodnie z oficjalną stroną Samsunga

.

Oferowane są zarówno kolory srebrny jak i czarny. W krajach słabo rozwiniętych dostępna będzie wersja z obsługą technologii telefonii komórkowej czwartej generacji, a na skalę międzynarodową oferowana jest wersja z LTE.

Smartfon podjął wewnętrzny ekran o przekątnej 7,3 cala i łącznej pojemności 1536 × 2152 pikseli, 4,6-calowy wyświetlacz zewnętrzny o łącznej pojemności 720 × 1680 pikseli, a także łącznie sześć aparatów modułowych. Gadżet otrzymał procesor Qualcomm Snapdragon 855, 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci flash.

Według firmy, "Samsung został dopracowany Galaxy Fold w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby uczynić go tak użytecznym, jak to możliwe. Cena nowego produktu to około 1975 dolarów.

"

Galaxy Fold to urządzenie, które rzuca wyzwanie barierom tradycyjnego projektowania smartfonów

.

Teraz mamy przyjemność udostępnić tę najnowocześniejszą technologię mobilną i pozwolić konsumentom na jej wypróbowanie. Konsumenci pozytywnie zareagowali na duże ekrany, a rewolucyjny Galaxy Fold oferuje większy, bardziej atrakcyjny ekran bez kompromisów w kwestii przenośności. To jest to, co nazywamy nowym, innowacyjnym doświadczeniem mobilnym w akcji" - powiedział J.J. Koh, prezes i dyrektor generalny działu IT i komunikacji mobilnej w firmie Samsung Electronics.

Dodatkowo, Samsung niedawno uruchomił wczesną sprzedaż VIP swojego składanego smartfona Galaxy Fold. Wczesna seria produkcyjna to zaledwie 165 urządzeń Galaxy Fold dostarczonych do kilkudziesięciu sklepów Samsung Digital Plaza w kraju.

Przypominamy, że Samsung ujawnił model Galaxy Fold w 2019 roku. Eksperci branżowi byli sceptycznie nastawieni do nowego smartfona i mieli wiele pytań dotyczących jego praktyczności i ceny - 1980 dolarów.

Samsung postanowił jednak nie zwlekać z wypuszczeniem gadżetu na rynek i rozdał pierwsze wersje testowe już na początku wiosny 2019 roku. Dziennikarze natychmiast zgłosili usterki i fizyczne uszkodzenia ekranu.

Jak się okazało, smartfon posiadał cienki bandaż, który chronił wyświetlacz i zapewniał mu długowieczność. Producent nie uprzedził, że folii nie da się usunąć, więc dziennikarze szybko przeliczyli się, że technologia elastycznego ekranu nie jest gotowa do wypuszczenia na rynek. Po tej wpadce, Samsung wydał pierwsze wersje smartphone i zaczął doprotsvovat technologii.

Subskrybuj codzienny biuletyn e-mailowy
Materiały sekcji Techno Cotygodniowe aktualizacje na temat tego, jak technologia zmienia świat Subskrybuj codziennie o 17:00 Redaktor: Anton Khodorenko