Seria druga. Samsung wprowadzi na rynek nowy składany smartfon wiosną 2020 r.

Seria 2. Samsung wyda nowy składany smartfon na wiosnę 2020 roku

17 października 2019, 15:48 Ten materiał jest również dostępny ukrainskoj Autor: Anton Khodorenko

Elastyczny smartfon Samsung Galaxy Fold 2 może pojawić się szybciej niż oczekiwano - już w kwietniu 2020

roku.

Insiderzy twierdzą, że nowość będzie napędzać niezapowiedziany jeszcze procesor Snapdragon 865, teraz oprogramowanie jest już optymalizowane pod zmodyfikowany format wyświetlacza

.

Koreańskim mediom udało się poznać domniemaną nazwę kodową tego drugiego urządzenia - Bloom. Według źródeł wśród dostawców części, nowy model zostanie zaprezentowany już w marcu 2020 roku, a jego premiera odbędzie się w kwietniu.

W

ten sposób wyjdzie w tym samym okresie, co przyszły Galaxy S11.

Zauważa się jednak, że koreański producent wciąż ma wątpliwości co do wielkości ekranu. Waha się między 6,7-calowy lub 8,1-calowy panel, zamiast 7,29 cala dla obecnego Galaxy Fold.

Przypomnijmy, Samsung ujawnił model Galaxy Fold zimą 2019 roku. Eksperci branżowi byli sceptycznie nastawieni do nowego smartfona i mieli wiele pytań dotyczących jego praktyczności i ceny - 1980 dolarów.

Jednak Samsung postanowił nie opóźniać premiery gadżetu na rynku i wydał pierwsze wersje testowe już wczesną wiosną 2019

roku.

Dziennikarze natychmiast zgłosili awarie ekranów i uszkodzenia fizyczne.

Jak się okazało, smartfon miał na sobie cienką, przezroczystą folię, która chroniła wyświetlacz i zapewniała jego wyginanie. Producent nie uprzedził, że folii tej nie da się usunąć, więc dziennikarze szybko przekonali się, że technologia elastycznych ekranów nie jest jeszcze gotowa do wprowadzenia na rynek. Po tej wpadce Samsung wycofał pierwsze wersje smartfona i zabrał się za dopracowywanie technologii.

Samsung Electronics później ogłosił ponowne wprowadzenie na rynek składanego Galaxy Fold. Elastyczny gadżet pojawił się w Korei już 6 września. Nowość ta stała się następnie dostępna w kilku innych krajach, w tym we Francji, Niemczech, Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.


Subskrybuj codzienny biuletyn e-mailowy
Techno
Daily o
tym, jak technologia zmienia świat Subskrybuj codziennie o 17:00