To już się psuje. Elastyczny smartfon Samsunga Galaxy Fold ma problemy

To już się psuje. Elastyczny smartfon Samsung Galaxy Fold zaczął mieć problemy

18 kwietnia 2019, 10:05 Ten materiał jest dostępny również w języku ukraińskim

Dziennikarze, którzy jako pierwsi otrzymali składany smartfon Samsung Galaxy Fold, poinformowali, że gadżet "pęka... po jednym lub dwóch dniach użytkowania".

W szczególności

problemy pojawiły się na smartfonach dziennikarzy The Verge i Bloomberg, pisze CNN

.

Przedstawiciele The Verge otrzymali Samsung Galaxy Fold w poniedziałek, a 3 dni później zgłosili problem. Na środku ekranu smartfona pojawiło się dziwne wybrzuszenie, które prawdopodobnie jest spowodowane wadliwym zawiasem urządzenia. A już następnego dnia zamienił się w poziome i pionowe linie martwych pikseli.

Nieco później o problemach ze składanym wyświetlaczem flagowca poinformowali dziennikarze Bloomberga. Problem doprowadził do tego, że większość ekranu przestała działać. Bloomberg zauważył, że stukanie palcem w ekran pozostawia na nim trwały ślad.

Wcześniej w środę, firma ogłosiła, że wyprzedał pierwszą partię Galaxy Fold na swojej stronie internetowej, choć odmówił powiedzieć, ile telefonów rzeczywiście zostały sprzedane. Smartfon będzie dostępny w sieciach AT&T i T-Mobile od 26 kwietnia. Jeszcze nie wiadomo, czy problemy z pierwszymi urządzeniami mogą wykoleić uruchomienie sprzedaży.

Rzecznik Samsunga powiedział, że firma otrzymała kilka raportów o urządzeniach Galaxy Fold przekazanych mediom do weryfikacji i że "przeprowadzi dokładną inspekcję tych urządzeń osobiście, aby ustalić przyczynę problemu". Rzecznik powiedział również, że niektórzy recenzenci urządzeń "zgłosili, że usunęli górną warstwę wyświetlacza, co spowodowało uszkodzenie ekranu".

Galaxy Fold to 4,6-calowy smartfon, który przekształca się w 7,3-calowy tablet. Urządzenie, które będzie kosztować 1,980 dolarów, będzie pracować pod kontrolą systemu Android 9.0 i będzie dostępne w czterech kolorach: czarnym, srebrnym, zielonym i niebieskim. Samsung ogłosił Galaxy Fold w lutym na swojej corocznej konferencji prasowej.

Samsung ma reputację firmy podejmującej ryzyko - był jedną z pierwszych firm, które wprowadziły na rynek większe smartfony - ale te wysiłki nie zawsze się sprawdzają. Jednak Ben Wood, dyrektor ds. badań w CCS Insight, powiedział, gdy Fold został ogłoszony, że składany gadżet może pomóc Samsung wyróżniać się jako lider innowacji.

Zapisz się na
Techno
Daily e-mail newsletter o
tym, jak technologia zmienia świat
Zapisz się
codziennie o 17
:00
Redaktor: Anton Khodorenko