Wygnij iPhone'a. Samsung dzieli się z Apple technologią wyginanych ekranów - Media

Wygnij iPhone'a. Samsung dzieli się technologią zginanego ekranu z Apple - ZMI

4 marca 2019, 17:06 Ten materiał możesz przeczytać również po rosyjsku W

sieci pojawiły się plotki, że Samsung wysłał swój zginany wyświetlacz do deweloperów Apple

.

Kilka tygodni po prezentacji pierwszego smartfona od Samsunga z eleganckim ekranem Galaxy Fold, pojawiła się informacja, że pivdenno koreański producent podzielił się technologią z Apple.

Jak donosi Apple Insider, powołując się na ETNews ze Wschodniego Wybrzeża, Samsung wypuścił 7,2-calową wersję Galaxy Fold, która jest tylko o 0,1 cala mniejsza od poprzedniego smukłego tabletu ze smartfonem.

Według Mac Rumors, który powołał się na to samo pivdenno-Koreańskie źródło, Samsung podzielił się technologią z Google.

Samsung jest znany jako jeden z głównych dostawców wyświetlaczy OLED dla wielu producentów urządzeń elektronicznych, w tym Apple. Dlatego firma może być zainteresowana popularyzacją technologii cienkiego ekranu wśród innych głównych graczy na rynku.

Według doniesień, Samsung jest w stanie wyprodukować około 2,4 miliona nowych kineskopów rocznie, ale planuje zwiększyć tę liczbę do 10 milionów rocznie dzięki zwiększonemu popytowi na tę technologię.

Kilka dni temu Apple opatentowało technologię laminowanego wyświetlacza, która może zostać wykorzystana przy tworzeniu pierwszego laminowanego iPhone'a.

Zgodnie z ilustracjami w patencie, zginany smartfon od Apple będzie zginał się po obu stronach - całej środkowej i nazwanej, w przeciwieństwie do Samsunga Galaxy Fold, który "zgina się" tylko w jedną stronę.

Czytaj też: Progin jest zarahovano. Wszystko, co musisz wiedzieć o Samsung Galaxy Fold i przyszłości zginanych smartfonów Zapisz się na codzienny biuletyn e-mail
sekcji Techno Materiały
o
tym, jak technologia zmienia świat
Zapisz się codziennie
o 17:00