Saldo karty EBT w Kolorado: Wszystko, co należy wiedzieć o Quest EBT karty

Saldo karty EBT w Kolorado: Wszystko, co należy wiedzieć o Quest EBT karty.

Saldo karty EBT Colorado / Colorado Quest EBT Card: To jest odpowiedzialność Colorado Department of Human Services (CDHS) do wdrożenia Colorado Food Stamp lub program pomocy żywnościowej.

System pomocy żywnościowej pomaga rodzinom przynieść bezpieczne, pożywne jedzenie na stole poprzez dostarczanie ich z nim. Pomoc żywnościowa jest dostępna dla gospodarstw domowych o niskich dochodach, które spełniają wymogi kwalifikujące do federalnego dochodu.

Kiedy kwalifikujesz się do pomocy żywnościowej w Kolorado, płatności muszą być automatycznie zdeponowane na karcie EBT (Electronic Payments Transfer). Karta EBT Kolorado jest podobna do standardowej karty bankomatowej lub debetowej, znanej również jako Colorado Quest Card. Co miesiąc, zasiłki ze znaczków żywnościowych będą deponowane na Twojej karcie EBT tego samego dnia.

Zasiłki z karty EBT Colorado mogą być dostępne na Twoim koncie EBT do 5 rano po ich wydaniu. Zasiłki mogą być wykorzystane do dokonania zatwierdzonych zakupów żywności w kwalifikujących się punktach sprzedaży detalicznej. Większość sklepów spożywczych w Kolorado akceptuje Quest Card jako swoją kartę płatniczą.

Co to jest Colorado Quest Card?

 • Colorado Quest Card jest kartą EBT stanu Kolorado.
 • EBT = elektroniczny transfer zasiłków.
 • Karta EBT = karta, która wygląda i działa jak karta debetowa lub kredytowa, ale jest załadowana znaczkami żywnościowymi i/lub świadczeniami pieniężnymi. Możesz jej używać w sklepach, które akceptują EBT.
 • Karta Quest EBT działa jak karta debetowa i może być używana do zakupów spożywczych oraz do wypłacania gotówki z bankomatów za pomocą podanego numeru PIN. Większość sklepów spożywczych wyświetla logo karty Quest EBT w swoim oknie.
 • Otrzymasz kartę Colorado Quest Card, gdy zostaniesz zatwierdzony do otrzymania świadczeń.
 • Numer obsługi klienta EBT w Kolorado to 1-888-328-2656.

Kwalifikacje

Kwalifikowalność do pomocy żywnościowej, lub Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP), jest określana przez rząd federalny limitów dochodów. Fundusze pomocowe różnią się w zależności od gospodarstwa domowego.

Ustalona kwota jest umieszczana na koncie dostępnym za pomocą karty Electronic Benefits Transfer (EBT), znanej również jako karta Colorado Quest. Karty tej można następnie używać do dokonywania transakcji.

Pomoc żywnościowa może być wykorzystana jedynie na zakup żywności, a nie takich artykułów jak karma dla zwierząt, tytoń, artykuły papiernicze czy alkohol. Aby sprawdzić, czy możesz się kwalifikować, lub aby sprawdzić aktualne zasiłki, odwiedź stronę Colorado PEAK.

Harmonogram płatności EBT w Kolorado

Poniższy plan dotyczy programów Food Stamps i Cash Rewards w Kolorado. Upewnij się, że znalazłeś odpowiedni harmonogram dla świadczeń, które otrzymujesz.

Znaczki żywnościowe Każdego miesiąca świadczenia są deponowane od 1. do 10. Świadczenia pieniężne są deponowane co miesiąc od 1 do 3. Ostatnia cyfra numeru Social Security zależy od tego, kiedy Twoje pieniądze są wypłacane. Poniżej znajduje się harmonogram według dwóch programów:

Food Stamps

Jeśli Twój numer Social Security kończy się na Świadczenia są deponowane w dniu
1 1. dnia miesiąca
2 2. dnia miesiąca
3 3. dnia miesiąca
4 4. dnia miesiąca
5 5. dnia miesiąca
6 6-go dnia miesiąca
7 7-go dnia miesiąca
8 8-go dnia miesiąca
9 9. dnia miesiąca
0 10. dnia miesiąca

Świadczenia pieniężne

Jeśli Twój numer Social Security kończy się na Świadczenia są deponowane w dniu
7, 8, 9, lub 0 1. dnia miesiąca
4, 5, lub 6 2. dnia miesiąca
1, 2, lub 3 3. dnia miesiąca

Kiedy Twoje zasiłki zostaną zdeponowane na Twoim koncie, możesz zacząć ich używać wraz z kartą EBT Kolorado do zakupu kwalifikujących się artykułów spożywczych.

Lista sklepów, które przyjmują EBT online na dostawy

Jak być może wiesz, Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) uruchomił program pilotażowy (Online Purchasing Pilot), aby umożliwić wybranym sklepom spożywczym rozpoczęcie przyjmowania kart EBT online na zakupy spożywcze, w tym z dostawą do domu.

Sklepy spożywcze wymienione poniżej zostały zatwierdzone do programu pilotażowego, który da posiadaczom kart EBT możliwość zakupu żywności z dostawą online.

 • Amazon
 • Dash's Market
 • FreshDirect
 • Hart's Local Grocers
 • Hy-Vee, Inc.
 • Safeway
 • ShopRite
 • Wal-Mart Stores, Inc.
 • Wright's Markets, Inc.

Gdzie nie mogę użyć mojej karty EBT Kolorado?

Nie możesz używać swojej karty Colorado EBT w następujących miejscach:

 • Kasyna
 • pokoje pokerowe
 • Pokoje z kartami
 • Sklepy z tytoniem i marihuaną
 • Biznesy rozrywkowe dla dorosłych
 • Kluby nocne/salony/tawerny
 • Sklepy z tatuażami i piercingiem
 • Salony spa/salony masażu
 • Hale Bingo
 • Bail Bonds
 • Tory wyścigowe
 • Sklepy z bronią i amunicją
 • Statki wycieczkowe
 • Psychic Readers

Żywność i produkty niekwalifikujące się do zakupu za pomocą karty Quest EBT

 • Żadnych gorących produktów z delikatesów/żywności do zjedzenia w sklepie
 • Żadnych witamin ani lekarstw
 • Żadnej karmy dla zwierząt domowych
 • Żadnych produktów papierniczych lub czyszczących
 • Brak alkoholu/produktów tytoniowych.

Aby uzyskać pełną listę zatwierdzonych produktów żywnościowych, zobacz listę żywności kwalifikującej się do otrzymania Stampsów Żywnościowych tutaj.

Jak sprawdzić stan konta karty EBT w Kolorado

Oto jak sprawdzić saldo na swojej karcie Colorado Quest.

Opcja 1 - Sprawdź swój ostatni paragon

Pierwszą opcją, aby sprawdzić swoje saldo z Colorado Quest Card jest sprawdzenie ostatniego paragonu. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na znalezienie aktualnego salda na Twojej karcie EBT Colorado. Twoje saldo będzie wymienione na dole Twojego ostatniego rachunku ze sklepu spożywczego lub bankomatu. Powinieneś wyrobić sobie nawyk posiadania najbardziej aktualnego paragonu EBT.

Opcja 2 - Zaloguj się na swoje konto Edge EBT

Drugą możliwością sprawdzenia stanu konta karty Colorado EBT jest zalogowanie się na stronie Edge EBT. Aby się zalogować, odwiedź stronę Edge EBT, a następnie wprowadź swój identyfikator użytkownika i hasło. Po zalogowaniu się, będziesz mógł zobaczyć swoje aktualne saldo oraz historię transakcji. Jeżeli nie posiadasz konta Edge EBT, możesz utworzyć konto użytkownika.

Opcja 3 - Sprawdź przez telefon

Ostatnim sposobem sprawdzenia salda na Twojej karcie Colorado EBT jest sprawdzenie go przez telefon. Zadzwoń pod numer infolinii obsługi klienta EBT (1-888-328-2656). Infolinia Obsługi Klienta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Po zadzwonieniu wpisz swój szesnasto (16) cyfrowy numer karty EBT, a dowiesz się, jaki jest Twój aktualny stan konta (kont) pomocy żywnościowej lub gotówkowej.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące EBT w Kolorado

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących karty EBT Kolorado .

Czy mogę używać mojej karty Colorado EBT w innych hrabstwach i stanach?

Karta Colorado EBT może działać w każdym sklepie lub bankomacie w Stanach Zjednoczonych, który akceptuje karty EBT, a także w Dystrykcie Kolumbii, Stanach Zjednoczonych. A także w Guam i na Wyspach Dziewiczych. Co więcej, nie ma żadnych zasad zabraniających używania karty EBT poza stanem macierzystym. Niemniej jednak, należy poinformować lokalne biuro pomocy publicznej o każdej zmianie adresu.

Czy mogę pójść do banku i wypłacić pieniądze z mojego konta EBT?

Nie, pieniądze można wypłacić tylko z bankomatu lub poprzez wypłatę cash-back/cash-only w sklepie uczestniczącym w programie. Dodatkowo, kasjerzy bankowi nie mają informacji ani dostępu do kont EBT.

Jeżeli nie wykorzystam wszystkich zasiłków, które otrzymałem w tym miesiącu, czy te zasiłki będą nadal dostępne dla mnie w następnym miesiącu?

Tak, zasiłki, które nie zostaną wykorzystane w wydanym miesiącu, pozostaną na koncie EBT. Możesz korzystać z tych zasiłków w kolejnych miesiącach.

Czy są jakieś opłaty za używanie mojej karty EBT Kolorado?

Nigdy nie ma opłaty za używanie karty do zakupu żywności. Jednakże, wszelkie dopłaty banku (jeśli takie istnieją) za korzystanie z bankomatów zostaną pobrane z twojego konta.

Jak kupować żywność i artykuły za pomocą karty EBT?

Oto jak używać karty EBT do zakupu artykułów spożywczych:

 1. Przeciągnij swoją kartę w automacie płatniczym w sklepie.
 2. Następnie wybierz "EBT" z opcji karty.
 3. Następnie wprowadź swój 4-cyfrowy kod PIN.
 4. Dokończ transakcję i weź paragon - na dole będzie widniało aktualne saldo karty EBT.

Jaką kwotę otrzymam na moją kartę EBT każdego miesiąca?

Wysokość zasiłku, który otrzymasz na kartę EBT każdego miesiąca, zależy od Twojego dochodu i wielkości gospodarstwa domowego.

Widziałem, jak ludzie kupują za pomocą karty EBT artykuły nieżywnościowe. Myślałem, że SNAP jest tylko na żywność?

Tak, zasiłki SNAP są przeznaczone tylko na żywność. Niektórzy ludzie mają jednak kartę EBT do swoich zasiłków TANF (pomoc pieniężna). Możesz używać zasiłków TANF do zakupu produktów żywnościowych i nieżywnościowych. Skontaktuj się z lokalnym rządowym biurem Benefit Assistance, aby uzyskać informacje na temat kwalifikowalności do TANF.

Jak mogę zgłosić sklep lub osobę, która moim zdaniem nadużywa zasiłków żywnościowych lub pieniężnych (popełnia oszustwo)?

Celowe nadużywanie zasiłków jest przestępstwem federalnym. Jeśli nadużywasz zasiłków, mogą one zostać ci odebrane. Aby zgłosić sklep lub osobę nadużywającą zasiłków, kliknij tutaj.

Czy ktoś inny może mi pomóc w zakupach przy użyciu mojego konta EBT?

Zapytaj swojego lokalnego urzędnika ds. programu Colorado Food Stamps o ustanowienie zatwierdzonego przedstawiciela (AR). Przedstawiciel taki będzie posiadał oddzielną kartę, która zawiera jego własny numer konta i PIN. Dodatkowo, urządzenie EBT będzie w każdej chwili monitorować, która karta jest używana. Osoba upoważniona będzie miała dostęp do wszystkich Twoich kont zasiłkowych.

Co mam zrobić, jeśli podejrzewam, że ktoś ukradł zasiłki z mojego konta na karcie EBT?

Jeśli twoja karta została zgubiona, skradziona lub uszkodzona, natychmiast zadzwoń do Biura Obsługi Klienta Colorado EBT Card pod numer 1-888-328-2656. Po stwierdzeniu, że Twoja karta została zgubiona, skradziona lub zniszczona, zostanie do Ciebie wysłana nowa karta. Karty zastępcze zostaną wydane w ciągu trzech do pięciu dni roboczych. Można również skontaktować się z najbliższym pracownikiem CDHS lub z okręgowym wydziałem opieki społecznej.

Jak mogę chronić informacje o mojej Quest Card w sieci?

Nigdy nie udostępniaj żadnych danych osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej, zwłaszcza numerów Social Security, numerów kont, loginów i PIN-ów. Dział kadr nigdy nie będzie prosił o podanie danych osobowych za pośrednictwem poczty elektronicznej. Uważaj na e-maile phishingowe. Takie e-maile zachęcają do skorzystania z podanego połączenia, aby sprawdzić lub zmienić w jakiś sposób swoje konto.

CDHS nigdy nie wyśle do Ciebie e-maila z prośbą o podanie tego typu informacji. Uważaj na podejrzane wiadomości tekstowe z prośbą o informacje na temat Twojego konta Quest Card za pośrednictwem Twojego urządzenia mobilnego. CDHS nigdy nie wyśle wiadomości tekstowej do Twojego urządzenia mobilnego z prośbą o tego typu informacje. Zachowaj hasła i PINy do swojego konta Quest w tajemnicy i nie zostawiaj ich w niezabezpieczonym miejscu.Zachowaj hasła i PINy do swojego konta Quest w tajemnicy i nie zostawiaj ich w niezabezpieczonym miejscu. Jeśli podejrzewasz podejrzaną aktywność związaną z Twoim kontem EBT, natychmiast zadzwoń do Biura Obsługi Klienta pod bezpłatny numer 1.888.328.2656 lub 1.800.659.2656 (TTY).

Wnioski

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny w sprawdzeniu stanu konta Twojej karty EBT w Kolorado. Jeśli tak, to za pomocą przycisku "Udostępnij to" poniżej, zapraszamy do podzielenia się tym artykułem z każdym, komu może się on przydać. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania dotyczące Colorado Quest Card, prosimy o pozostawienie ich w sekcji komentarzy poniżej. Jesteśmy tutaj, aby pomóc!

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...