Saldo karty EBT Ohio: Jak sprawdzić saldo karty kierowania w Ohio

Stan konta karty EBT w Ohio: Jak sprawdzić saldo karty kierunkowej Ohio.

Stan konta karty EBT Ohio lub karty kierunkowej Ohio: Ohio Department of Job and Family Services (ODJFS) jest odpowiedzialny za wdrożenie SNAP, znanego również jako Food Stamp Program.

SNAP pomaga gospodarstwom domowym o niskich dochodach w zakupie zdrowej żywności poprzez dostarczanie miesięcznych świadczeń pomocy żywnościowej. Świadczenia są dostarczane za pomocą plastikowej karty EBT (Electronic Benefits Transfer) użytkownikom SNAP w Ohio.

O Departament Pracy i Usług Rodzinnych w Ohio (ODJFS)

Departament Pracy i Usług Rodzinnych w Ohio(Job & Family Services Department of Ohio (JFS)) nadzoruje program Stamps żywnościowych w Ohio. Obejmuje to ocenę i zatwierdzanie nowych wniosków, odnawianie wniosków oraz zapobieganie nieprawidłowościom w systemie pomocy.

Jeśli kwalifikują się Państwo do otrzymania pomocy żywnościowej w Ohio, Państwa świadczenia będą automatycznie deponowane na karcie EBT (Electronic Benefits Transfer). Karta EBT w Ohio jest identyczna jak karta debetowa lub bankomatowa, znana również jako karta Ohio Route Card. Możesz dokonywać akceptowanych zakupów za pomocą swojej karty EBT w autoryzowanych punktach sprzedaży detalicznej. Co więcej, większość sklepów spożywczych w Ohio akceptuje Kartę Ohio.

Definicje terminów/skrótów

 • Co to jest Karta Kierunkowa Ohio? Karta Ohio Direction Card jest kartą EBT stanu Ohio.
 • EBT = elektroniczny transfer świadczeń.
 • Karta EBT = karta, która wygląda i działa jak karta debetowa lub kredytowa, ale jest obciążona znaczkami żywnościowymi i/lub świadczeniami pieniężnymi. Można jej używać w sklepach, które akceptują EBT.
 • Otrzymasz kartę Ohio Direction Card, gdy zostaniesz zatwierdzony do otrzymywania zasiłków. Numer obsługi klienta EBT w Ohio to 1-866-386-3071.

Jak działa ta karta?

Karta jest identyczna w wyglądzie i działa jak karta kredytowa lub debetowa. Może być używana w prawie każdej linii kas w sklepach spożywczych. Odwiedź najczęściej odwiedzany sklep spożywczy i zapytaj, jak działa Twoja karta.

Kiedy konsumenci dokonują kwalifikujących się transakcji spożywczych, po prostu machają kartą przy kasie za pomocą czytnika; saldo zostanie odliczone od ogólnego miesięcznego zysku. Należy pamiętać, że "wartościowe transakcje" obejmują żywność lub artykuły spożywcze, ale nie obejmują alkoholu, papierosów i żywności gotowej do natychmiastowego spożycia, takiej jak żywność w restauracjach.

Harmonogram płatności Ohio EBT

Karta EBT Ohio (znana również jako Karta Kierunkowa Ohio) przechowuje świadczenia pomocy żywnościowej przypisane do Ciebie każdego miesiąca. Twoje zasiłki będą wpłacane na kartę EBT zgodnie z poniższym harmonogramem:

Jeśli Twój numer sprawy kończy się na Świadczenia są deponowane na karcie
0 2 dnia miesiąca
1 4 dnia miesiąca
2 6-go dnia miesiąca
3 8-go dnia miesiąca
4 10-go dnia miesiąca
5 12-go dnia miesiąca
6 14-go dnia miesiąca
7 16-go dnia miesiąca
8 18-go dnia miesiąca
9 20-go dnia miesiąca

Wszyscy posiadacze kart mogą zadzwonić na numer obsługi klienta Ohio Direction Card na 6 dni przed pierwszym dniem każdego miesiąca, aby dowiedzieć się, kiedy ich świadczenia będą dostępne. Po wpłynięciu zasiłków na konto, można zacząć ich używać z kartą EBT Ohio do zakupu kwalifikujących się artykułów spożywczych.

Lista sklepów, które przyjmują EBT online na dostawy

Jak być może wiesz, Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) wprowadził program pilotażowy (Online Buying Pilot), aby zachęcić wybrane sklepy spożywcze do rozpoczęcia akceptowania elektronicznych kart EBT przy zakupach spożywczych, w tym z dostawą do domu.

Sklepy spożywcze wymienione poniżej są obecnie zatwierdzone do programu pilotażowego, który da posiadaczom kart EBT możliwość kupowania żywności online z dostawą do domu.

 • Amazon
 • Dash's Market
 • FreshDirect
 • Hart's Local Grocers
 • Hy-Vee, Inc.
 • Safeway
 • ShopRite
 • Wal-Mart Stores, Inc.
 • Wright's Markets, Inc.

Jak sprawdzić saldo karty EBT Ohio?

Oto jak sprawdzić saldo na swojej karcie EBT w Ohio.

Opcja 1 - Sprawdź ostatnie pokwitowanie

Pierwszym sposobem na sprawdzenie salda na Twojej karcie Ohio jest sprawdzenie ostatniego paragonu. Jest to najprostszy i najtańszy sposób, aby umieścić swoje aktualne saldo na karcie OhioEBT.

Twoje saldo będzie wyświetlane na dole ostatniego sklepu spożywczego lub paragonu z bankomatu. Możesz przyzwyczaić się do posiadania najnowszego paragonu EBT, więc zanim zrobisz zakupy, nadal masz szybki sposób, aby sprawdzić swoje saldo.

Opcja 2 - Zaloguj się do swojego konta Connect EBT

Drugi sposób na sprawdzenie salda na karcie Ohio Direction Card jest dostępny online poprzez stronę Connect EBT.

Aby się zalogować, przejdź do strony Connect EBT, a następnie wprowadź tutaj swój identyfikator użytkownika i hasło. Po zalogowaniu się będą Państwo mieli dostęp do swojego aktualnego salda oraz historii transakcji. Jeśli nie masz jeszcze karty EBT Link, możesz stworzyć konto użytkownika tutaj.

Opcja 3 - Sprawdź przez telefon

Ostatnim sposobem na sprawdzenie salda na karcie EBT Ohio jest sprawdzenie przez telefon. Oddzwoń na kartę, podając numer Obsługi Klienta EBT (1-866-386-3071). Gorąca linia Obsługi Klienta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wprowadź swój szesnasto (16) cyfrowy numer karty EBT po zadzwonieniu, a dowiesz się o swoim nowym stanie konta (kont) pomocy żywnościowej lub gotówki.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące EBT w Ohio

Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących karty Ohio Direction Card.

W jaki sposób otrzymuję pomoc żywnościową za pomocą karty Ohio Direction Card?

W każdym miesiącu, w którym kwalifikujesz się do otrzymywania pomocy żywnościowej, Twoje zasiłki zostaną dodane do Twojego konta Ohio Direction Card. Dzieje się to automatycznie, podobnie jak w przypadku konta bankowego. Zasiłki na koncie żywnościowym zostaną automatycznie zdeponowane na Państwa koncie i będą dostępne w wyznaczonym terminie każdego miesiąca.

Co się stanie, jeśli nie wykorzystam wszystkich moich zasiłków każdego miesiąca?

Jeśli nie wykorzystasz wszystkich lub niektórych zasiłków żywnościowych do końca miesiąca, pozostaną one na Twoim koncie i będziesz mógł je wykorzystać w następnym miesiącu. W miarę wykorzystywania zasiłków, saldo będzie się zmniejszać. W każdej chwili można zadzwonić pod bezpłatny numer (1-866-386-3071) znajdujący się na odwrocie karty Ohio Direction, aby sprawdzić stan konta.

Kiedy otrzymam moje zasiłki z karty EBT Ohio?

Państwa świadczenia żywnościowe są dostępne na Państwa karcie Ohio Direction Card w wyznaczonym dniu każdego miesiąca. Należy skontaktować się z biurem w swoim okręgu, aby dowiedzieć się, w którym dniu otrzymują Państwo zasiłki. Jeśli dzień, w którym otrzymujesz zasiłek w danym miesiącu przypada na weekend lub święto, Twoje zasiłki są nadal dostępne w tym dniu.

Czy mogę używać moich zasiłków EBT z Ohio do robienia zakupów online?

Tak, możesz użyć swojej karty EBT Ohio do robienia zakupów w internecie za pomocą swoich zasiłków Food stamp. Możesz kupić kwalifikujące się artykuły spożywcze online do odbioru i zapłacić kartą EBT osobiście.

Jeśli zapomniałem swojej karty EBT, czy mogę nadal korzystać z moich zasiłków w sklepie spożywczym?

Bez karty Ohio Direction i kodu PIN nie można korzystać z zasiłków na zakup żywności.

Co zrobić, jeśli zgubię swoją kartę Ohio Direction?

Jeśli karta Ohio Direction zostanie zgubiona, skradziona lub uszkodzona, należy natychmiast zadzwonić do biura obsługi klienta pod numer 1-866-386-3071, aby to zgłosić. W rezultacie, Państwa stara karta zostanie zablokowana, a nowa karta zostanie do Państwa wysłana pocztą. Po zgłoszeniu nie będziesz mógł korzystać ze swojego konta EBT.

Jak długo trzeba czekać na otrzymanie zastępczej karty Ohio Direction?

Otrzymanie nowej karty Ohio Direction pocztą może potrwać od 7 do 10 dni. Po otrzymaniu karty, można z niej natychmiast korzystać.

Jakie produkty mogę kupić za pomocą mojej karty EBT?

Aby uzyskać informacje na temat przedmiotów, które można kupić za pomocą zasiłków żywnościowych EBT, kliknij tutaj. Pomoc pieniężna może być użyta do zakupu wszystkiego, co może być legalnie zakupione za gotówkę.

Czy mogę używać mojej karty EBT w innych hrabstwach i stanach?

Twoja karta EBT będzie działać w każdym sklepie lub bankomacie, który akceptuje karty EBT w Stanach Zjednoczonych, a także w Dystrykcie Kolumbii, na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych oraz w Guam. Nie ma żadnych przepisów zabraniających używania karty EBT poza stanem zamieszkania. Jednakże, należy zgłosić każdą zmianę adresu do lokalnego biura pomocy publicznej.

Czy ktoś inny może mi pomóc w zakupach przy użyciu mojego konta EBT?

Zapytaj swojego urzędnika ds. znaczków żywności w swoim okręgu o ustanowienie upoważnionego przedstawiciela (AR). Przedstawiciel taki będzie miał osobną kartę z własnym numerem konta i PIN-em. System EBT jest w stanie śledzić, która karta jest używana w danym momencie. AR będzie miał dostęp do całego twojego konta zasiłkowego.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten artykuł o tym, jak sprawdzić saldo karty EBT w Ohio był pomocny. Jeśli tak, prosimy o podzielenie się nim za pomocą przycisku "Udostępnij to" poniżej. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące karty Ohio Direction Card, prosimy o pozostawienie ich w komentarzach poniżej. Chętnie pomożemy!

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...