Tania randka na wieczór


W tym tygodniu dołączyła do nas Joanna z It's Just Change, dając nam wgląd w (darmowe) randkowe wieczory ze swoim mężem. Joanna jest programistką komputerową za dnia, ogrodniczką w nocy w środkowej Indianie, gdzie mieszka z mężem i ich psem. Pisze o oszczędzaniu pieniędzy i ich etycznym wydawaniu na It's Just Change, a o wszystkim innym na Keeping Feet.


"Co chcesz robić dziś wieczorem?"

Zagadka wieczoru randkowego dręczy nas od czasu, gdy zaczęliśmy się umawiać na studiach. Co robić? W czasach studenckich nie mieliśmy zbyt wiele pieniędzy do wydania, a wydaje się, że jeszcze mniej, gdy uderzyło prawdziwe życie, ze wszystkimi rachunkami do wyrównania. Niedrogie wieczory randkowe stały się koniecznością. Wtedy właśnie odkryliśmy grę planszową.

Gry planszowe Date Nights są praktycznie za darmo, ponieważ zazwyczaj obejmują one jedzenie w, a nie w restauracji, a my gramy w grę, którą już posiadamy. Gry wymagają interakcji, co jest zdrowe dla naszego związku. Gdybyśmy poszli na film lub nawet wypożyczyli jeden do oglądania w domu, nie rozmawialibyśmy przez dwie godziny. Granie w gry przez dwie godziny sprawia, że wspomnienia i pozwala nam śmiać się i rozmawiać - co jest punktem randki noc! Nawet dla najbardziej ambitnych graczy, gry budują związek.

Scrabble, Monopoly i Trivial Pursuit są w porządku przez jakiś czas, ale dostępne są bardziej fascynujące gry. Zaczęliśmy się interesować "eurogrami" - grami planszowymi zaprojektowanymi w Europie i popularnymi w Niemczech. Gdy docierają one do nas zza oceanu, uwielbiamy wypróbowywać je z przyjaciółmi, którzy dzielą podobne pasje. Gry te zazwyczaj skupiają się na zarządzaniu zasobami - produkcji, handlu i wydawaniu zasobów lepiej niż inni gracze. (Jako bonus, odkryłem, że oszczędne umiejętności są właśnie taktyką potrzebną w tych grach - jeśli czytasz Inexpensively.com, masz przewagę!). Tematy mogą się bardzo różnić - kilka z naszych ulubionych mają temat rolnictwa, ale inni mają graczy zarządzających elektrowni lub kolei. Gry różnią się również w trudności - niektóre, możemy uczyć przyjaciół na wieczór gry, a inne są bardziej skomplikowane i wziąć dłużej, aby dowiedzieć się lub jakieś doświadczenie z rodzaju gry.

Te gry nie są tanie. Większość z nich kosztuje w przedziale 40 dolarów, a najbardziej skomplikowane gry (z największą ilością elementów!) kosztują 60 dolarów lub więcej. Jeśli spędzamy tylko dwa lub trzy wieczory grając w grę zamiast wychodzić do jedzenia lub do kina, chociaż, zapłacili za siebie! Zostałem zapytany ostatnio, co niektóre z moich ulubionych są, i skompilował listę niedawno na moim blogu. Pożyczanie tych gier od przyjaciół jest dobrym sposobem, aby przetestować grę przed zakupem.