Jakie jest najniebezpieczniejsze zwierzę na świecie na lądzie i w wodzie?

- Jakie jest najniebezpieczniejsze zwierzę na świecie?

Uszeregowaliśmy najbardziej niebezpieczne zwierzęta na świecie według liczby ataków na ludzi lub zgonów, które powodują każdego roku.

Jesteśmy ciekawi, jakie cechy sprawiają, że najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie jest tak niebezpieczne: Czy jest to jadowity wąż? Czy ma ostre żądło? A może przeszywające kły?

Wiele brutalnych bestii, zarówno ogromnych, jak i małych, jest niezwykle niebezpiecznych. Oto najniebezpieczniejsze zwierzę na świecie.

PRZECZYTAJ TAKŻE;

 • Przepisy dotyczące zwierząt służbowych ADA
 • Zwierzęta i ich niemowlęta
 • Koszty wycieczek VIP-owskich Disneya
 • 140 starożytnych ruin na całym świecie

Najniebezpieczniejsze zwierzę na świecie

1. Komar

Ludzie zabijani każdego roku: Różne źródła podają od 725,000 do 1 miliona.

Gdzie można je znaleźć: Każde środowisko, z wyjątkiem ekstremalnie niskich temperatur

Godne uwagi cechy: Małe owady, które mają długie nogi, ciała i anteny

Co sprawia, że są one tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Możesz chcieć pokryć się środkiem odstraszającym robaki po przeczytaniu tego.

Komary są przyczyną śmierci ponad 830,000 osób każdego roku. Niestety, to nie jest dobra rzecz.

Komary nie tylko powodują swędzenie i pozostawiają ślady, ale są również nosicielami chorób i chorób, które obejmują malarię Zika, dengę, japońskie zapalenie mózgu Zachodniego Nilu i żółtą febrę - wszystkie z nich mogą być śmiertelne.

Rozjaśnijmy trochę nastrój! Jaka jest najlepsza opcja, aby zapobiec ukąszeniu przez komary? Załóż zapach odstraszający komary (DEET jest najskuteczniejszy) lub udekoruj swój dom świecami cytronelowymi. To intymny, ochronny wygląd.

2. Wąż

Ludzie zabijani każdego roku: Różne źródła donoszą o 25,000 - 100,000.

Gdzie można je znaleźć: Każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy

Cechy szczególne: Każdy gatunek ma odrębne cechy, które sprawiają, że wydają się trujące, takie jak wzór kolorów, kształt głowy, jak również kształt źrenicy.

Co sprawia, że są one tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Większość ludzi albo kocha węże, albo ich nie lubi. Nie ma tu miejsca na środek. Węże zabijają około 100.000 istot ludzkich każdego roku i są atakowane na różne sposoby.

Na podstawie danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 600 z 3000 gatunków węży na świecie jest jadowitych.

Najbardziej śmiercionośne węże zamieszkują tych, którzy mają dostęp do anty-venom, jak również opieki medycznej jest skąpy (takich jak Indie).

Inne węże, na przykład anakondy czy pytony, są w stanie po prostu zmiażdżyć i ścisnąć ofiarę na śmierć. A wszystko, co muszą zrobić, to kobra musi zrobić, to rozpylić jad na twarz i cię zabić.

3. Pies

Ludzi zabitych każdego roku: Około 25.000 do 30.000

Gdzie są zlokalizowane: Na całym świecie

Cechy godne uwagi: Psy cierpiące na wściekliznę są zazwyczaj opuchnięte przy pysku.

Co sprawia, że są one tak niebezpieczne?

Jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Bądź ostrożny przytulając Spike'a, ponieważ jest on trzecim najbardziej śmiercionośnym zwierzęciem na świecie. Psy zarażone wścieklizną zazwyczaj powodują śmierć u ludzi.

Światowa Organizacja Zdrowia donosi, że psy są odpowiedzialne za 99 procent wszystkich przypadków przeniesienia wścieklizny na ludzi.

Szczepionka jest skuteczna w zapobieganiu wściekliźnie, jednak większość zgonów ma miejsce w regionach wiejskich, które znajdują się w Azji, Afryce lub Ameryce Południowej, w których szczepionka nie jest często dostępna.

4. Ślimak słodkowodny

Liczba zabitych ludzi rocznie: Od 10 000 do 20 000

Gdzie można je znaleźć: Afryka, Azja i Ameryka Południowa

Godne uwagi cechy: Podczas gdy jest to możliwe, aby nie być w stanie zobaczyć maleńki ślimak, jednak, to jest mniej więcej wielkości jednej czwartej i ma różowawo-brązowy płaszcz

Co czyni je tak ryzykownymi?

Jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Śmierć ślimaka nie jest metodą na bycie martwym. Nie zjedzą twojego ciała, ani nawet nie będą w pobliżu, ale są winne za przenoszenie Schistosomiasis choroby, która wpływa na jelita i drogi moczowe.

Choroba rozprzestrzenia się poprzez kontakt ze słodką wodą, która została dotknięta przez pasożyty, które są uwalniane przez ślimaki słodkowodne. Choroba ta jest powszechna w krajach rozwijających się, w których ludzie używają nieczystej wody do życia.

5. Robak zabójca

Ludzie zabijani każdego roku: Około 10,000 do 12,000

Gdzie można je znaleźć: Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Europa, Azja i Afryka

Cechy szczególne do rozważenia: Wiotkie ciało z oznaczeniami w kolorze pomarańczowym i czerwonym

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

Jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Jak sama nazwa wskazuje, termin "robak zabójca" odnosi się do faktu, że zabija.

Jest to pluskwa skórna, która gryzie, a następnie wysysa twoją krew i przenosi śmiertelną chorobę zwaną chorobą Chagasa, która powoduje stan zapalny, jak również stan zapalny w tkance ludzkiej.

Robaki zabójcy są bezlitosne dla innych owadów też. Kiedy już wyssie ofiarę do sucha, jest w stanie przyczepić całe zwłoki do swojego grzbietu, a następnie spaceruje używając ich jako tarczy. To jest kawał!

6. Mucha tse

Ludzie zabijani każdego roku: 10,000

Gdzie występują: Wiejskie części Afryki

Godne uwagi cechy: Typowe cechy latające to pomarańczowo-żółty kolor

Co sprawia, że są one tak niebezpieczne?

Ugryzienie muchy Tsetse (wymawiane jako set-si fly) jest w zasadzie nieprzyjemne. Mucha przebija skórę, przenosi chorobę zwaną trypanosomatozą afrykańską (lub śpiącą chorobą) i kontynuuje swoją podróż.

Objawy zaczynają się od bólu głowy i gorączki i utrzymują się do momentu, gdy cierpiący staje się bardziej wyczerpany, a następnie przestaje istnieć.

7. Glista askarydowa

Liczbazabitych ludzi rocznie: 2.500

Gdzie można je znaleźć: Na całym świecie, szczególnie w wilgotnym, ciepłym klimacie.

Godne uwagi cechy: Wygląda jak makaron i ma około 12 cali długości.

Co to jest, że czyni je tak niebezpiecznymi?

Jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Glisty Ascaris są robakami pasożytniczymi, które powodują zapalenie jelita cienkiego.

Ludzie są podatni na zarażenie się glisty po spożyciu jaj zarażonych chorobą.

Do zakażenia może dojść, gdy zakażone ręce zostaną włożone do ust lub gdy spożywamy surowe jedzenie, które nie zostało ugotowane, umyte lub obrane.

Zgony spowodowane przez glisty Ascaris są częstsze na obszarach o nieodpowiednich systemach odprowadzania ścieków.

8. Krokodyl

Liczbazabitych ludzi rocznie: 1,000

Gdzie można je znaleźć: Australia, Azja, Afryka i obie Ameryki.

Cechy szczególne: Duże ciało, które jest długie z dużymi kośćmi i łuskami. Kościste płyty i płytki

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

Krokodyle wydają się tak zaciekłe i groźne, jak tylko mogą być. Są to gady, które wyglądają jak dinozaury, są ósmym najbardziej śmiercionośnym zwierzęciem na ziemi i zabijają około 1000 ludzi każdego roku.

Spośród 27 gatunków krokodyli, siedem z nich jest wyjątkowo niebezpiecznych dla ludzi.

Krokodyle są rdzennymi mieszkańcami regionów tropikalnych, które obejmują Australię, Afrykę, Azję i obie Ameryki, jednak większość przypadków śmierci ludzi ma miejsce w odległych rejonach Afryki.

Krokodyl nilowy zajmuje tytuł najbardziej niebezpiecznego, ponieważ jest odpowiedzialny za ponad 300 zgonów ludzi rocznie.

9. Tasiemiec

Liczbazabitych ludzi rocznie: 700

Gdzie można je znaleźć: Na całym świecie, chociaż czynniki ryzyka obejmują ekspozycję na zwierzęta gospodarskie, podróżowanie do krajów w potrzebie i życie w obszarach o statusie endemicznym.

Ważne cechy: Nie zauważasz go po spożyciu pasożyta, jednak jest on płaski jak szerokość wstążki. Może urosnąć do około 30 stóp długości.

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

Ten maleńki, ale potężny pasożyt jest jednym z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. ze względu na fakt, że przenosi infekcje znane jako cysticerkoza lub taeniasis.

Tasiemczyca jest chorobą, którą można się zarazić przyjmując surowe, niedogotowane mięso lub wieprzowinę.

Tasiemce są cichymi zabójcami, ponieważ objawy są zazwyczaj łagodne lub nawet niewidoczne. W końcu pasożyt ten może spowodować dysfunkcję narządów, jak również napady drgawek, upośledzenie układu nerwowego i blokadę trawienia.

10. Hipopotam

Ludzie zabijani każdego roku: 500

Gdzie można je znaleźć: Afryka

Godne uwagi cechy: Poza dużym beczułkowatym ciałem, ma również dużą paszczę, z ogromnymi zębami, jak również kłami.

Co sprawia, że są one tak niebezpieczne?

Hipopotamy są bardzo terytorialne i agresywne zwierzęta. Jeśli są zagrożone na lądzie, hipopotamy są w stanie dorównać szybkością człowiekowi, a nawet go zabić.

Mogą spędzić w wodzie 16 godzin dziennie i jako jedyne wychodzą z niej, aby wziąć kęs jedzenia.

Hipopotamy konsumują około równowartość 80 funtów dziennie, a ich waga waha się między 3000 a 8000 funtów!

11. Słoń

Ludzie zabijani każdego roku: 500

Gdzie można je znaleźć: Afryka i Azja

Godne uwagi cechy: Duża trąba, która ma duże uszy z klapniętymi płatkami usznymi i jest wysoka na 10 stóp.

Co sprawia, że są tak niebezpieczne?

Jak wszystkie gatunki zwierząt, słonie są skłonne do ataku, gdy są zagrożone. Są to na ogół łagodne olbrzymy, które chcą cieszyć się zielonymi owocami i liśćmi, dlatego trzymaj je z dala od siebie, kiedy jedzą!

Słonie są przyczyną śmierci około 500 ludzi rocznie, około 100 słoni ginie każdego dnia w wyniku kłusownictwa myśliwych.

12. Lew

Ludzi zabijanych każdego roku: Około 250

Gdzie można je znaleźć: Afryka i Indie

Godne uwagi cechy: Ostre zęby, i ogromna grzywa włosów

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Król dżungli jest niezwykle wolno poruszającym się drapieżnikiem, ale jest również odpowiedzialny za około 250 przypadków śmierci ludzi rocznie (choć liczba ta jest różna).

Lwy śpią przez około 20 godzin na dobę, ale kiedy natkniesz się na lwa, gra jest zakończona. Najniebezpieczniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest ucieczka lub upadek.

Najpotężniejszą bronią lwa jest szybkość jego łap, ostre zęby i wataha. Pamiętaj, nie odwracaj wzroku od lwa, bo zaszarżuje.

READ ALSO;

 • Najlepsze akwaria domowe na świecie
 • Miejsca do podróży na całym świecie w grudniu
 • Najtańsze wakacje na plaży
 • Wakacje dla par Weekendowe wypady

13. African Cape Buffalo

Ludzi zabitych każdego roku: 200

Gdzie mogą być zlokalizowane: Afryka

Cechy szczególne: Długie, grube rogi

Co sprawia, że są one tak ryzykowne?

To prawda, że afrykański bawół przylądkowy może mieć rogi, które wyglądają jak peruka z XVIII wieku, ale nie to czyni je tak śmiertelnie niebezpiecznymi.

Ze względu na ich ekstrawaganckie włosy i ich status jako włączone do afrykańskiej Wielkiej Piątki, są one podatne na myśliwego.

Bufale przylądkowe są znane jako "Czarna Śmierć", ponieważ są to zwierzęta, które są agresywne, gdy są ranne. Jeśli jest ścigany stado przekształca się w tłum, a następnie jest w stanie uruchomić z prędkością do 35 mil na godzinę.

14. Jeleń

Ludzie zabijani każdego roku: 100+

Gdzie występują: Ameryka Północna

Cechy szczególne: Poroże

Co sprawia, że są tak niebezpieczne?

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego Bambi jest niebezpieczny. Jest on powodem około 100 zgonów rocznie z powodu kolizji z samochodami.

Chociaż nie jest to zajadły atak, to jednak sprawia, że jelenie stanowią zagrożenie, szczególnie dla zmotoryzowanych w nocy. Dlaczego więc jelenie przestają poruszać się po drodze, gdy zbliża się do nich pojazd?

Siatkówka ich fotoreceptorów powoduje, że zamierają, gdy patrzą bezpośrednio na reflektory. Jeśli jesteś blisko uderzenia w jelenia honk, nie powinieneś swerve lub hamować i pozostać w linii wzroku.

15. Pszczoła

Ludzie Zabijani każdego roku: Około 100

Gdzie są zlokalizowane: Na całym świecie

Godne uwagi cechy: Czarno-żółto-pasiaste ciało z żądłem w przedniej części.

Co to jest, że czyni je tak niebezpieczne?

Mamy tendencję do bycia niespokojnym, gdy słyszymy lub widzimy owada brzęczącego wokół. Zamiast go zmiatać i pozwolić mu odejść w jego własnym czasie.

Pszczoły są przyczyną śmierci dla wokoło 100 ludzi każdy rok jako pszczoły żądła powoduje śmierci w USA wzrastać każdy rok.

Większość zgonów spowodowana jest reakcją alergiczną na użądlenie pszczoły. Większość ludzi, którzy umierają z powodu ataku osy lub osy są mężczyźni, zgodnie z CDC.

16. Skorpion

Liczba zabitych ludzi rocznie: Gdziekolwiek od 10 do 1,000

Gdzie można je znaleźć: Każdy kontynent z wyjątkiem Antarktydy

Cechy szczególne: Dwa szczypce i wydłużony ogon, który zakrzywia się nad ciałem.

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

O tym, że należy być ostrożnym wobec skorpionów, nie trzeba nas informować. Są one tak przerażające, że kręcone ogony i szczypce wywołują u nas dreszcze.

Skorpiony w rzeczywistości są pajęczakami jak pająki i mają takie same osiem nóg, jak również dwie części ciała w centralnej części. Istnieje około 30 do 40 gatunków skorpionów, które mogą spowodować śmierć dla Ciebie.

Są one zazwyczaj spotykane na pustyniach, ale można je również znaleźć w lasach deszczowych, jak również w Himalajach. Podczas gdy wszystkie skorpiony są jadowite, ale jeden trzeba być patrząc na jest jeden z kolorem zielonym deathstalker (um pytasz?).

Jest to najbardziej śmiercionośny skorpion, który żyje wśród pustyń, które tworzą Bliski Wschód. Skorpiony są odporne, ponieważ istnieją od tysięcy lat. Przyznajemy im korzyść.

17. Meduzy

Ludzie zabijani co roku: 40+

Gdzie można je znaleźć: W każdym oceanie

Cechy szczególne, które są charakterystyczne: Długie macki

Co sprawia, że są tak niebezpieczne?

Jest to jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Meduzy mogą nie być bezmózgie, ale mogą zabić. Istnieje około 2000 rodzajów meduz, a około 70 z nich może cię skrzywdzić.

Na przykład meduza Box jest makabrycznym zabójcą, który występuje w wodach tropikalnych. Jest to ryzykowna trucizna, która powoduje bóle głowy, wymioty, szybkie bicie serca i obrzęk płuc.

Uważa się, że meduzy pudełkowe są odpowiedzialne za 20-40 zgonów każdego roku na Filipinach same w sobie.

18. Tiger

Ludzie zabijani każdego roku: Około 40-50

Gdzie mogą być zlokalizowane: Azja

Niezwykłe cechy: Pomarańczowo-czarne paski

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Jeśli możemy się czegoś nauczyć w "Tiger King", to tego, że istnieje około 3900 tygrysów pozostających w naturze. (W Stanach Zjednoczonych jest ponad pięć tysięcy tygrysów trzymanych w niewoli!).

Większość dzikich tygrysów znajduje się w Indiach. Ataki tygrysów są rzadkie, ponieważ nie zabijają one ludzi celowo. Zabijają od 40 do 50 osób rocznie.

Zagrożenie ze strony tygrysów jest stałym problemem w Indiach, ponieważ ogromna liczba tygrysów wkracza w naturalne środowisko.

19. Szerszeń

Liczba zabitych ludzi rocznie: Około 30-50

Gdzie występują: Europa, Afryka i Ameryka Północna, ale gigantyczny szerszeń żyje w Azji.

Godne uwagi cechy: Azjatycki szerszeń olbrzymi ma około 1,5 cala długości.

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

Użądlenie szerszenia może spowodować śmierć. są zazwyczaj grupowane z użądleniami pszczół i os. Jednak w Chinach i Japonii występuje zjawisko znane jako azjatycki szerszeń olbrzymi, który może być niezwykle śmiertelnym żądłem.

Jak sama nazwa wskazuje, gigantyczne szerszenie są ogromne. Są one wielkości Twojego kciuka i zazwyczaj można je znaleźć w gospodarstwach lub szkołach.

Szacuje się, że w Japonii od 30 do 50 osób rocznie umiera z powodu ukąszeń szerszeni. Większość zgonów wynika z alergii na ukąszenie.

20. Mrówka

Liczba zabitych ludzi rocznie: Około 20-50

Gdzie można je znaleźć: Na całym świecie, ale najczęściej spotykane w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych.

Ważne cechy: Mrówki ogniste są zazwyczaj jaśniejsze, brązowo-czerwone, jednak ich agresja jest najbardziej charakterystyczna dla zwykłych mrówek.

Co czyni je tak ryzykownymi?

Nie należy lekceważyć mrówek. Jest ich około 12 000 gatunków i wszystkie mają indywidualny charakter.

Na całym świecie żyje 280 mrówek ognistych, a użądlenie jednej z nich może spowodować śmiertelną reakcję anafilaktyczną u osób cierpiących na alergie. Jednak większość ludzi nie jest dotknięta w ten sposób.

Ukąszenie mrówki ognistej jest widoczne, gdy natychmiast zaczyna swędzieć, a następnie zmienia się w czerwoną pręgę.

21. Krowa

Ludzie zabijani każdego roku: 22

Gdzie mogą być zlokalizowane: Na całym świecie

Niezwykłe cechy: Czarno-białe ubarwienie

Co to jest, że czyni je tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Krowy powodują więcej zgonów ofiar niż rekiny. Zabijają więcej ludzi niż rekiny. My to zrobiliśmy.

Krowy zabijają około 22 osób każdego roku, kopiąc lub depcząc zwierzęta, co jest zrozumiałe dla każdego, kto kiedykolwiek był na farmie bydła.

22. Koń

Ludzie zabijani każdego roku: 20

Gdzie są zlokalizowane: Na całym świecie

Godne uwagi cechy: Długa grzywa, która znajduje się na szczycie szyi

Co sprawia, że są one tak niebezpieczne?

Konie są ulubieńcem wielu Jednak, niestety, istnieje około 20 zgonów przypisywanych koniom każdego roku.

Jest to zazwyczaj od osób spadających z masywnego zwierzęcia. Krowy i konie zabiły około 777 osób od 2008 do 2017 roku. w Australii w całym kraju.

23. Wilk

Ludzie zabici każdego roku: 10

Gdzie można je znaleźć: Ameryka Północna, Europa, Azja i Afryka Północna

Cechy szczególne: Przypomina zwierzę, ale nie ma oczu szczeniaka.

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Siła wilka tkwi w grupie. Gang zwierząt jest zaciekły, szybki i terytorialny. Najbardziej rozpowszechnione są w lasach w Ameryce Północnej.

Jest mało prawdopodobne, że spotkasz wilka, ponieważ nie są one często widziane wzdłuż szlaków. W rzeczywistości, boją się ludzi!

24. Rekin

Ludzie zabijani każdego roku:6

Gdzie można je znaleźć: W każdym oceanie na naszej planecie

Najważniejsze cechy: Ostre zęby, jak również wysoka płetwa grzbietowa

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Zdezorientowany, że rekiny są na 24. 24, na liście? Chociaż "Szczęki" zaszczepiły w ludziach zrozumiały strach przed rekinami, śmiertelne ataki rekinów są niezwykle rzadkie.

Istnieje tylko 12 gatunków uważanych za szkodliwe dla ludzi. Żarłacze Białe są jednymi z najniebezpieczniejszych rekinów występujących w oceanie, z ostrymi zębami o długości 300, które mogą przeciąć całe ciało.

25. Pająk

Ludzi zabitych każdego roku: Około 6 ( w USA)

Gdzie mogą być zlokalizowane: Na całym świecie

Nieistotne cechy: 8 nóg

Co to jest, że czyni je tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Pająki i węże wydają się walczyć o uwagę ludzi. Oba gatunki są w stanie ugryźć, a następnie wstrzyknąć niebezpieczną truciznę. Oba są cichymi zabójcami.

Na kuli ziemskiej występuje ponad cztery tysiące gatunków pająków, ale tylko niecałe 30 z nich uznano za zdolne do zabijania ludzi.

Jad pająków jest na ogół śmiertelny dla małych zwierząt, a nie dla ludzi. Jeśli już zabija człowieka, to zwykle z powodu reakcji alergicznej. Przeciętny pająk ginie w sześciu wypadkach śmiertelnych w całych Stanach Zjednoczonych.

26. Pufferfish

Ludzie zabici każdego roku: 2-3 (chociaż liczba ta spada z powodu większej ilości przepisów dotyczących jedzenia pufferfish)

Gdzie można je znaleźć: Ciepłe wody oceanów Indyjskiego, Spokojnego i Atlantyckiego.

Ważne cechy: Ciało, które rozszerza się uwalniając kolce po dotknięciu

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

Pufferfish, fugu i rozdymka należą do tej samej klasy ryb, które rozszerzają swoje ciało, uwalniając kolce i mogą cię użądlić.

Porozmawiajmy o fugu, specyficznym typie ryby z Japonii, która posiada endokrynę bardziej toksyczną niż cyjanek!

W Japonii, pufferfish jest uważany za wykwintny produkt spożywczy, który należy jeść. Większość zgonów ludzi spowodowanych zjedzeniem ryby pufferfish wynika z faktu, że mięso nie zostało odpowiednio ugotowane.

Według japońskiego Ministerstwa Zdrowia, niewłaściwie przyrządzone fugu jest jednym z głównych źródeł zatruć pokarmowych w Japonii.

CZYTAJ TAKŻE;

 • PetSmart blisko Ciebie
 • Pet Sitting Praca w pobliżu mnie
 • Kondolencje dla zwierząt
 • USAA Pet Insurance

27. Niedźwiedź

Ludzi zabitych każdego roku: Około 1-3

Gdzie można je znaleźć: Każdy kontynent z wyjątkiem Australii. Jedynym wyjątkiem jest Australia.

Cechy szczególne: Bardzo duże i futrzaste stworzenia, które chodzą na czworakach.

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Niedźwiedzie nie są tak przerażające, jak mogłoby się wydawać.

Tak, są przerażające, ale są też w pewnym sensie (come to think of it they're cute!), ale nie są tak śmiertelne jak inne gatunki. Właściwie wiele z nich jest ostrożnych i porównywano je do dużych wiewiórek.

Niedźwiedź polarny należy do najbardziej agresywnych gatunków niedźwiedzi, ponieważ niedźwiedź grizzly i niedźwiedź czarny to dwa pierwsze gatunki, które najczęściej atakują ludzi.

Niedźwiedzie cieszą się okropną reputacją, ponieważ zagrażają ludziom w parkach narodowych. Jest to zrozumiałe, ponieważ ludzie ingerują w naturę. Należy mieć świadomość, że niedźwiedzie są niezwykle szybkie i bardzo ciekawskie.

28. Hiena

Ludzie zabici każdego roku: 0-2

Gdzie można je znaleźć: Afryka

Cechy szczególne do rozważenia: Głośny śmiech

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

To nie jest dobry pomysł, aby natknąć się na hienę, więc mają tendencję do unikania ludzi. Jednak w niektórych regionach Afryki zdarzały się przypadki, w których hieny były rozpoznawane, aby wziąć na wioski.

Hieny to padlinożercy znani ze swojego głośnego śmiechu i cech podobnych do psów. Są złośliwymi zwierzętami, które wywołują strach u niektórych ludzi (prawdopodobnie z powodu "Króla Lwa").

29. Aligator

Liczbazabitych ludzi rocznie: 0-1

Gdzie mogą być zlokalizowane: Floryda

Cechy szczególneDużeciało, które jest długie z masywnymi kośćmi i łuskami. Kościste płyty i płytki

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Aligatory są zadziorne, jednak nie zabijają więcej ludzi, niż można by sądzić.

Chociaż Floryda ma średnio siedem niesprowokowanych ataków aligatorów każdego roku, było tylko 25 śmiertelnych ataków aligatorów od 1948 roku, według szacunków Florida Fish and Wildlife Commission.

Jeśli natkniesz się na aligatora, nie powinieneś go karmić. Jest to nie tylko nielegalne, ale także uczy, że ludzie myślą o nich jak o jedzeniu. Nie chcemy tego robić!

30. Ślimak stożkowy

Zabici ludzie: Około 36 osób (wszyscy), którzy wystąpili)

Gdzie się znajdują: Tropikalne, ciepłe wody

Cechy szczególneStożkowatapowłoka zewnętrzna, z pomarańczowymi plamami kolorystycznymi

Co to jest, że czyni je tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Ślimak stożkowy może wydawać się na pierwszy rzut oka nieszkodliwy, ale jest niezwykle niebezpiecznym mięczakiem morskim dla ryb i ludzi.

Jest to śmiertelna trucizna, która nie jest przeznaczona do wyrządzania krzywdy ludziom, jednak w przypadku jej wystąpienia efekt zaczyna się od paraliżu, a w końcu powoduje mimowolną śpiączkę, która ostatecznie prowadzi do śmierci.

Nurkowie głębinowi są świadomi niebezpieczeństw związanych z niewinnym ślimakiem stożkowym, ponieważ ich siedliskiem są żywe i tropikalne oceany Morza Czerwonego, Morza Karaibskiego i Oceanu Indyjskiego. W ciągu ostatnich kilku lat ślimaki stożkowe zabiły ponad 36 osób.

31. Smok z Komodo

Zabici ludzie: 4 osoby ( w sumie ), które zostały zarejestrowane)

Gdzie się znajdują: Wyspa Komodo i Małe Wyspy Sundajskie w Indonezji

Najważniejsze cechy: Zęby jak u rekina, szponiaste stopy długie na 10 stóp

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Smoki z Komodo są największymi jaszczurkami na świecie. Mogą dorastać do 10 stóp długości i ważyć 150 funtów. W ostatnich czasach stały się one popularną atrakcją turystyczną w Indonezji.

Park Narodowy Komodo zaprasza turystów do oglądania tego ogromnego stworzenia w jego naturalnym środowisku. Jednak te prehistoryczne bestie wydają się równie zabójcze jak one same - smoki z Komodo zabiły 4 osoby w ciągu ostatnich 33 lat. Ostatni śmiertelny atak miał miejsce w 2009 roku.

Smoki z Komodo posiadają silny ukąszenie, który zawiera jad uwalniający toksyny utrudniające krzepnięcie krwi.

Uraz po ugryzieniu, jak również bakterie w pysku smoka z Komodo i szybka utrata krwi przyczyniają się do ich zdolności do pozbywania się ofiar (również ludzi).

32. Ośmiornica błękitnopłetwa

Zabici ludzie: 3 osoby (w sumie), które zostały zarejestrowane)

Gdzie można je znaleźć: Australia, Japonia, Filipiny i Indie

Cechy szczególne: Niebieskie paski na ciele jego

Co czyni je tak niebezpiecznymi?

Chociaż większość ośmiornic rozpyla atrament jako linię obrony, jednak ta niebiesko-pierścieniowa jest w stanie rozproszyć truciznę, która jest śmiertelna i może zabić ludzi w ciągu kilku minut.

Pomimo swojej siły, to morskie zwierzę jest tylko jedną trzecią grubości ołówka. Łatwo go rozpoznać po wyraźnych niebieskich pierścieniach, które są widoczne na ciele.

Gdybyś umieścił go w palcach swoich dłoni (proszę, unikaj tego! ) Mógłby ugryźć Cię w twarz i uwolnić tetrodotoksynę, która jest śmiertelną toksyną obecną również w pufferfish.

Jest mało prawdopodobne, abyś spotkał te śmiertelne stworzenia, ponieważ zwykle znajdują się one w ciemnych szczelinach, około 165 stóp pod wodą.

33. Stonefish

Ludzi zabitych każdego roku: 0

Gdzie mogą być zlokalizowane: Wody przybrzeżne Australii, Indonezji i Indii, jak i kilka gatunków znalezionych w Karaibach, jak również Florida Keys

Ważne cechy: Mają jak wygląd pojedynczej skały lub rafy

Co to jest, że czyni je tak ryzykowne?

Jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie. Stonefish jest najbardziej jadowitą rybą na planecie. Oszukują swoją ofiarę (ludzi również) ukrywając się w wodzie, aby wtopić się w rafy, jak również w dno oceanu.

Na ich grzbietach znajduje się 13 kręgosłupów. Każdy kręgosłup jest gruczoł, który zawiera jad.

Jeśli ktoś dostanie kopniaka lub stopę na rozgwiazdy, trucizna zostanie uwolniona i ofiara (lub inni wodni przeciwnicy) będą w bolesnej, a często śmiertelnej przejażdżce.

Rozdymki są szczególnie niebezpieczne dla pływaków i nurków w Australii. Istnieje środek przeciwko rybom kamiennym, dlatego w ciągu ostatnich kilku lat nie odnotowano żadnych zgonów spowodowanych przez te ryby.

34. Golden Poison Frog

Liczba zabitych ludzi rocznie: Niejasne

Gdzie można je znaleźć: Kolumbia

Szczególne cechy do rozważenia: Jaskrawo żółte ubarwienie

Co to jest, że czyni je tak ryzykowne?

Uważa się, że złota trucizna Frog jest uważana za jedną z najbardziej trujących stworzeń na Ziemi. Jeśli chodzi o jego wpływ, ma wystarczająco dużo jadu, że może zabić 10 dorosłych ludzi.

Nie jest jasne, ile istot ludzkich zginęło w konfrontacji z żabami poison dart. Jej jadowite cechy czynią ją jednym z najbardziej niebezpiecznych stworzeń.

Nazwa pochodzi od jej rdzennych mieszkańców Kolumbii, którzy przed polowaniem polewali swoje dmuchawki i rzutki jej trucizną.

Aby zwierzę mogło zostać sklasyfikowane jako trujące, musi być trujące do jedzenia. Złota żaba trująca przechowuje swoje toksyny w gruczołach pod skórą. Dlatego każde zwierzę lub człowiek, który ją ukąsi, jest poważnie chory.

35. Węgorz murena

Ludzie zabici każdego roku: 0.

Gdzie można je znaleźć: Ciepłe oceany, które są częścią oceanów, takich jak Atlantyk, Pacyfik i oceany Indyjskie.

Szczególne cechy, na które należy zwrócić uwagę: Długie ciało bez łusek

Nie wszystkie zwierzęta wymienione na tej liście mogą być niebezpieczne dla atakujących ludzi, ale nie we wszystkich przypadkach zabijają ludzi.

Chociaż nie jest łatwo znaleźć te informacje dla każdego zwierzęcia, podaliśmy liczbę incydentów lub zgonów każdego roku, które spowodowało każde z nich, w przypadku gdybyśmy mogli znaleźć te informacje.

Co sprawia, że są tak ryzykowne?

Węgorz murena jest znany z tego, że występuje w wodach tropikalnych. Charakteryzują się one grubą, gładką skórą i ostrymi jak brzytwa zębami, które pozwalają im zadawać poważne rany na ich ofiary, co obejmuje ludzi, jeśli są one zakłócone.

Istnieją ludzie, którzy konsumują Moray Eels w niektórych częściach świata, jednak ich mięso jest toksyczne i może spowodować śmierć lub chorobę, jeśli nie gotowane prawidłowo.

Jego bliski krewny jego kuzyn, to jest węgorz elektryczny wyładowuje 300- 600 woltów, gdy tylko czuje się zagrożony. Śmierci ludzi spowodowane przez obu węgorzy są rzadkie, jednak zdarzają się.

READ ALSO;

 • Nationwide Pet Insurance
 • Petsmart Fish Return Policy
 • Czy galaretka naftowa jest łatwopalna?
 • Jakim psem jest pies Marmaduke?

Jeden z najbardziej śmiercionośnych węży na Ziemi

1. Taipan, wyspa

Taipan jest jednym z najbardziej jadowitych węży według The International Journal of Neuropharmacology, co oznacza, że wystarczy odrobina jego jadu, aby ofiara (lub człowiek) została śmiertelnie zraniona.

Są one schowane w szczelinach gliny, które leżą w Queensland i rozlewiska Południowej Australii, zwykle w norach wykopanych przez inne zwierzęta.

Będąc w bardziej odległych miejscach w porównaniu do przybrzeżnych Taipan śródlądowych taipan rzadko przychodzi do kontaktu z ludźmi, jak podał Australian Museum.

Jeśli taipan czuje się zagrożony, wąż zwija swoje ciało w kształt litery S, a następnie odlatuje z pojedynczym, szybkim ukąszeniem lub kilkoma ukąszeniami.

Podstawowym składnikiem tego jadu i tym, co odróżnia go od pozostałych gatunków, jest enzym hialuronidaza.

Zgodnie z wydaniem w 2020 roku czasopisma Toxins ( Novel Strategies for the Treatment and Diagnosis for Snakebites) enzym ten zwiększa wchłanianie toksyn w całym ciele ofiary.

2. Taipan przybrzeżny

Możliwe jest, że zostaniesz ukąszony kilka razy, zanim zdasz sobie sprawę, że jest to Taipan przybrzeżny (Oxyuranus scutellatus) z powodu jego szybkiego tempa wzrostu, zgodnie z Muzeum Australijskim.

W razie zagrożenia wąż ten, występujący w wilgotnych lasach tropikalnych i umiarkowanych regionów przybrzeżnych, podnosi całe ciało z ziemi i skacze w szaleńczym tempie, wstrzykując jad swoim przeciwnikom.

W 1956 r., zanim opracowano najskuteczniejszy lek przeciw jadowi, ukąszenie tego węża było prawie zawsze śmiertelne, według Australian Geographic.

3. Kobra królewska

Kobra królewska (Ophiophagus Hannah) jest najdłuższym jadowitym wężem. Jego długość wynosi aż 18 stóp (5,4 metra) według Natural History Museum w Londynie.

Niesamowity wzrok węża pozwala mu na wykrycie osoby z odległości ponad 300 stóp (100 metrów), według Smithsonian Institution.

W przypadku zagrożenia, kobra królewska może użyć swoich mięśni i żeber w szyi, aby rozchylić jej "kaptur" lub skórę wokół głowy. Te węże również może podnieść głowę z ziemi przez około jedną trzecią długości ciała zgodnie z San Diego Zoo.

Jego sławne roszczenie do sławy nie jest tak bardzo siła jego jadu zamiast, to ilość jadu wstrzykiwany do ofiar. Każde ugryzienie jest w stanie dostarczyć około siedmiu mililitrów (około 0,24 funta płynnego) jadu. Węże są znane z tego, że potrafią uderzyć używając trzech lub więcej ugryzień w szybkim czasie z rzędu, jak stwierdziło zoo we Fresno.

Pojedyncze ukąszenie może wyjąć człowieka w ciągu 15 minut i zabić dorosłego słonia może być zabity w godzinę, Sean Carroll, biolog molekularny na Uniwersytecie w Maryland, napisał w The New York Times.

4. Krait z paskami

Krait z pasmami (Bungarus fasciatus) jest wolno poruszającym się wężem w ciągu dnia i jest mniej prawdopodobne, że ugryzie w ciemności.

Jad węża może powodować paraliż mięśni i zatrzymywać mięśnie przepony od ruchu, według badań z 2016 roku, które zostały opublikowane w PLOS Neglected Tropical Diseases....

Powietrze nie może dostać się do płuc, co skutkuje uduszeniem powietrznym.

5. Żmija z łuskami

Żmija z łuskami piły (Echis carinatus) jest najmniejszym członkiem "Wielkiej Czwórki" w Indiach wraz z żmiją Russella i Common Krait (Bungarus caeruleus) oraz kobrą indyjską (Naja naja) uważaną za przyczynę większości zgonów z powodu ukąszeń w całym kraju.

Zamiast tego stereotypowego "syczącego" dźwięku przypisywanego wężom, żmija ta wydaje "skwierczenie" poprzez pocieranie specjalnie ząbkowanych łusek w razie niebezpieczeństwa, zgodnie z wpisem w dzienniku.

Po ugryzieniu przez to zwierzę ofiara doświadczy obrzęku i bólu okolicy, po którym może nastąpić krwotok.

Ponieważ jad może zakłócić zdolność osoby do tworzenia skrzepów krwi, może to spowodować krwawienie wewnętrzne, a ostatecznie niewydolność nerek w ostrych przypadkach Według Towarzystwa Edukacyjnego dla Zrozumienia Badań nad Zwierzętami.

Antivenom i nawodnienie (istnieje dziewięć rodzajów antivenom dostępnych dla tego węża) muszą być podawane w ciągu pierwszej godziny po ukąszeniu, aby umożliwić ofierze, aby być w stanie odzyskać, Understanding Animal Research powiedział.

6. Żmija Russella

Prawie pięć8,000 osób umierających w Indiach są związane z ukąszeniami węży rocznie, jak również, że wąż, znany jako Russell's Viper (Daboia russelii) jest odpowiedzialny za większość zgonów według badań, które zostały opublikowane 25 marca, 2021 w Journal PLOS Neglected Tropical Disorders.

Gatunek ten uważany jest za jeden z najbardziej śmiercionośnych spośród żmij, które są prawdziwymi żmijami. naukowcy piszą o tym w wydaniu toksyn z 2021 roku.

Znajduje się on na Sri Lance, gdzie ta nocna żmija najchętniej wyleguje się w obrębie pól ryżowych. Zwierzęta te powodują największą śmiertelność wśród rolników uprawiających ryż w czasie żniw.

Jad węża może skutkować przerażającym wachlarzem objawów, w tym ciężką dysfunkcją nerek, masywnym krwawieniem i uszkodzeniem wielu narządów, naukowcy opublikowali w ramach Handbook of Clinical Neurology w 2014 roku....

Niektóre składniki jadu związane z krzepliwością mogą powodować ostre udary mózgu, a w niektórych przypadkach objawy podobne do tych, które obserwuje się w chorobie Sheehana, gdzie przysadka mózgowa przestaje produkować pewne hormony.

Większość ofiar umiera z powodu niewydolności nerek, zgodnie z podręcznikiem.

7. Wąż tygrysi wschodni

Pochodzi z łąk i gór południowo-wschodniej Australii. Wschodni Wąż Tygrysi (Notechis Scutatus) został nazwany po czarnych i żółtych pasach na jego ciele.

Jednak nie wszystkie populacje mają taki sam wzór, według słów Muzeum Australijskiego.

Jego silny jad może spowodować zatrucie człowieka w ciągu zaledwie 15 minut od ukąszenia. Jest on odpowiedzialny za co najwyżej jedną śmierć rocznie, ujawnił Uniwersytet w Adelajdzie.

8. Boomslang

W ciągu 24 godzin od ugryzienia kciukiem młodego boomslanga Herpetolog Karl Patterson Schmidt zmarł z powodu wewnętrznego krwawienia, którego doznał w płucach, oczach, nerkach, a także sercu i mózgu Naukowcy poinformowali o incydencie w opublikowanym w Biochimica and Biophysica Acta.

Wąż został zabrany przez Schmidta, który przebywał w The Field Museum w Chicago, aby zostać zidentyfikowany przez Schmidta w Field Museum w Chicago.

Podobnie jak w przypadku innych węży w terenie w roku (1890), Schmidt wierzył, że węże z tylnymi językami jadowymi, takie jak Boomslang (Dispholidus typus) nie były w stanie wyprodukować ilości, która była wystarczająco duża, aby spowodować śmierć człowieka. Byli w błędzie.

Boomslang, który można znaleźć w całej Afryce, ale głównie w Suazi, Botswanie, Namibii, Mozambiku i Zimbabwe, jest jednym z najbardziej trujących gatunków węży, które są znane jako tylno-zębate, zgodnie z University of Michigan Museum of Zoology.

Te węże złożyć swoje kły z powrotem w ich ustach, gdy nie są one zaangażowane. Podobnie jak inne węże, które są śmiertelne jeden, w tym przypadku, zawiera jad hemotoksyczny, który powoduje, że ofiary są obrzęk wewnętrznie i zewnętrznie, Muzeum powiedział.

Co więcej?

Z głową, która jest w kształcie jajka z dużymi oczami i jasnozielonym ciałem Boomslang przyciąga wzrok.

W przypadku zagrożenia, gdy zagrożony, wąż podniesie szyję, aby podwoić swój rozmiar, a następnie odsłonić atrakcyjnie kolorowy płat skóry, który biegnie między jego łuski zgodnie z South African National Biodiversity Institute.

Śmierć po ukąszeniu przez boomslanga może być dość makabryczna. Według Scientific American opisuje to tak: "Ofiary cierpią na rozległe krwotoki w mózgu i mięśniach, jak również, na dodatek, krew zaczyna wypływać z każdej drogi ucieczki, w tym nozdrzy i dziąseł, jak również drobnych skaleczeń.

Krew zaczyna również przedostawać się do organizmu poprzez stolec, ślinę, mocz i wymiociny ofiary, aż do momentu jej śmierci." Na szczęście istnieje antivenom na boomslang , jeśli dana osoba jest w stanie uzyskać go w odpowiednim czasie.

READ ALSO:

 • Kartki z wyrazami współczucia dla psa
 • Nazwy sklepów zoologicznych
 • Przewaga konkurencyjna Starbucks
 • Pet Sitting Business Names

9. Fer-de-lance

Ukąszenie przez lanię (Bothrops asper) może sprawić, że tkanka ciała stanie się ciemna i zacznie umierać, jak wynika z badań opublikowanych w 1984 roku w czasopiśmie "Toxicon".

Pit vipers zamieszkują w Ameryce Środkowej, jak również Południowej i są między 3,9 a 8,2 stóp (1,2 i 2,5 metra) w długości i ważą aż trzynaście ton (6 kg) stanowią one około 50% zatruć jadem węża, które występują w Ameryce Środkowej, zgodnie z badaniem z 2001 roku, które zostało opublikowane w Toxicon.

Ponieważ jad fer-de-lance jest antykoagulantem (substancja, która zapobiega krzepnięciu krwi), ukąszenie węża może spowodować krwotok u ofiary.

Jeśli to nie wystarczyło, by cię uśpić, pomyśl o tym: Samice mogą urodzić 90 potężnych potomków, według Uniwersytetu w Kostaryce.

10. Czarna Mamba

Wąż, który jest najbardziej śmiertelny w Afryce Czarna mamba (Dendroaspis polylepis) może zabić kogoś w zaledwie dwóch kroplach trucizny, donosi Live Science.

Nazwa pochodzi od ciemnego, atramentowego odcienia wewnątrz ich ust. Są one rzeczywiście brązowawe. Mają około ośmiu cali (2,5 metra) długości i są w stanie podróżować do 12 mil na godzinę (19 kilometrów na godzinę).

Co więcej, węże z długimi ogonami posiadają od dwóch do trzech kropli jadu zawartych w każdym z kłów, co oznacza, że od początku są śmiertelnie niebezpiecznymi kąsacze.

Z wiekiem, jak podaje Park Narodowy Krugera, w kłach może znajdować się nawet 20 kropli spermy. W przypadku braku leczenia, ukąszenie przez węża afrykańskiego jest prawie zawsze śmiertelne.

Oto, co trucizna czarnej mamby robi z twoim ciałem. Po wstrzyknięciu jad zakłóca aktywność obszaru między mięśniami a nerwami i powoduje paraliż.

Ryan Blumenthal, z Uniwersytetu w Pretorii, donosi w The Conversation. Ponieważ jad może być kardiotoksyczny, może spowodować zatrzymanie akcji serca.

Naukowcy nie są jednak pewni liczby osób, które każdego roku giną od czarnych mamb, jednak Blumenthal uważa, że są one odpowiedzialne za największą ilość śmiertelnych ataków węży, do których dochodzi w południowej Afryce.

Mamy nadzieję, że ten artykuł o najniebezpieczniejszym zwierzęciu na świecie był pomocny. Również, jeśli masz jakieś pytania lub opinie na temat najbardziej niebezpiecznego zwierzęcia na świecie, zrób dobrze, aby rzucić komentarz.

Ponadto, jeśli to było pomocne, proszę zrobić dobrze, aby podzielić się z przyjaciółmi i bliskimi.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tagi:najgroźniejszy wąż na świecie, 10 najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie, 30 najbardziej niebezpiecznych zwierząt, jakie zwierzę zabija najwięcej ludzi, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę w oceanie, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie 2021, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie w tym ludzi, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie tajemnica doug, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie na lądzie, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie dla ludzi, jakie jest najbardziej niebezpieczne zwierzę na świecie do polowania, co jest najbardziej niebezpieczną rzeczą na świecie