Zalety i wady sieci komputerowych: 20 plusów i minusów

Zalety i wady sieci komputerowych: 20 plusów i minusów.

Zalety i wady sieci komputerowych: Komputery są głównym urządzeniem, które prawie każdy używa do wymiany wiedzy ze sobą każdego dnia. Takie maszyny są w wielu różnych typów i rozmiarów.

Są one częścią wielu rzeczy, w tym samochodów. Kiedy te maszyny są połączone w sieć, możemy zrobić kilka spektakularnych rzeczy.

Sieć komputerowa może być zdefiniowana jako grupa komputerów połączonych ze sobą w celu wymiany danych między nimi lub ich użytkownikami. Istnieje szeroki zakres sieci komputerowych i ich zalety i wady zależą przede wszystkim od formy sieci.

Poniżej znajdują się główne punkty centralne , aby myśleć o podczas rozważania Zalety i wady sieci komputerowych .

Czytaj także: Best Ways You Can Recycle Computers for Cash.

Jakie są Zalety i wady sieci komputerowych

Jakie są zalety sieci komputerowych?

Informacje mogą być dzielone swobodnie.

W USA, przeciętny użytkownik wydaje około 50 dolarów miesięcznie, aby zapewnić szerokopasmowe połączenie z Internetem. Wydatek ten jest o około 10 dolarów miesięcznie wyższy od tego, co klienci pobierali około 10 lat temu.

Pakiety ISP, które obejmują telewizję i nielimitowany dostęp, mogą wynosić nawet 150 dolarów miesięcznie. Ale są też dostawcy, którzy oferują minimalne opłaty aktywacyjnej i nie ma opłat bieżących. FreedomPop oferuje $19.99 opłaty aktywacyjnej darmo dla konsumentów z 500 MB z 4 G usługi.

Sieci komputerowe są otwarte dla wszystkich.

Jeśli chcesz dołączyć do sieci komputerów to masz do tego prawo. Jedyną przeszkodą jest posiadanie komputera lub uzyskanie dostępu do niego, aby to zrobić. I choć nie każdego mieszkańca naszej planety stać na taką maszynę, to istnieją miejsca publiczne, w których można z niej korzystać.

Kiedy jednak informacje, które może zawierać sieć, są ograniczone ze względu na politykę, dostęp do technologii jest nadal możliwy. Jedynie Korea Północna ma ograniczone doświadczenie z Internetem.

Dzięki niemu każdy może stać się globalnym influencerem.

Gandhi użył wyrażenia "Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie", ale jest to bardziej powiedzenie z naklejki na zderzak niż cokolwiek innego. Jednak w dobie sieci komputerowych, przejście może być nieuniknione. Istnieje kilka sposobów, aby poprzez sieć pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Ludzie mogą zbierać fundusze, aby zapłacić za drogie rachunki medyczne lub nagłe wypadki w sieci. Odległe wioski mogą mieć dostęp do podstawowych potrzeb. Jednostki są zachęcane do wyrażania swoich duchowych doświadczeń.

Możemy uczyć się od siebie nawzajem poprzez poznawanie nowych kultur, a to może być naprawdę konstruktywną siłą zmian w wiatrach globalnych wpływów.

Zwiększają poziom indywidualnej produktywności.

Wyobraź sobie, że jesteś w trakcie rozmowy handlowej. Twój klient zadaje Ci pytanie, na które nie masz jednoznacznej odpowiedzi. Dzięki naturze sieci komputerowych, wiedza, której potrzebuje klient, może być znaleziona natychmiast, bez przerywania rozmowy. A to oznacza większą szansę na zdobycie kontraktu.

Ta sama idea odnosi się dziś nawet do większości zawodów. Sieci komputerowe oferują zachętę do prawdziwej wielozadaniowości, aby zmaksymalizować indywidualny poziom produktywności.

Do pracy w sieci potrzebna jest minimalna wiedza informatyczna.

Większość komputerów jest zbudowana na doświadczeniu z WYSIWYG - to, co widzisz, jest tym, co dostajesz. Jeśli wiesz, jak włączyć maszynę i umiesz czytać podane instrukcje, to możesz uzyskać dostęp do wszystkich korzyści płynących z doświadczenia sieciowego. Przeciętnej osobie bez doświadczenia wystarczy kilka minut, aby rozpocząć pracę z siecią.

Współpraca jest możliwa dzięki sieciom komputerowym.

Jedną z głównych zalet sieci komputerowej jest to, że pomaga osobom pracować razem nad różnego rodzaju projektami. Może to być współpraca intymna, rekreacyjna lub zawodowa.

Sieci umożliwiają ludziom jednoczesne funkcjonowanie nad tym samym tekstem. Organizatorzy wydarzeń będą sieci zasady i propozycje, aby uruchomić kampanie, które mogą mieć krajowe i globalne wpływy polityczne. To właśnie dzięki sieciom komputerowym rodziny mogą planować wycieczki lub organizować listę zakupów.

Sieci komputerowe zapewniają spersonalizowane doświadczenia.

Historycznie, sieci komputerowe były standaryzowane take-it-lub-leave-it metody. Program kosmiczny miał mniejszą łączną moc obliczeniową niż obecny smartfon, dzięki któremu astronauci wylądowali na Księżycu.

Osiągnęliśmy etap ewolucji technicznej, na którym możemy spersonalizować każdą sieć komputerową. Gdziekolwiek chcesz, możesz uzyskać dostęp do szczegółów, które chcesz lub potrzebujesz.

Masowa wymiana plików jest bardzo łatwa do wykonania.

W latach 90-tych można było wymieniać pliki z innymi. Wystarczyło przynieść kilka dysków na nową maszynę, a następnie poczekać kilka minut na przesłanie plików. Pendrive'y zastąpiły dyskietki, ale dzięki chmurze dzielenie się plikami stało się o wiele prostsze.

Możesz przesłać plik do folderu publicznego za pomocą programu takiego jak Dropbox, a następnie utworzyć połączenie z nim. Przekaż to połączenie dowolnej osobie, a uzyska ona natychmiastowy dostęp do pliku w dogodnym dla siebie momencie.

Praca w sieci zwiększa bezpieczeństwo osobiste.

Sieci komputerowe zbudowane w celu zapewnienia bufora ochronnego dla poufnych informacji. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku sieci nie połączonych z Internetem. Bezpieczna sieć oferuje korzyści z dzielenia się wiedzą bez ujawniania informacji identyfikowalnych dla ogółu społeczeństwa. Jest to korzyść, która umożliwia eliminację oszustw przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności praktyk.

Oferuje ludziom elastyczne opcje uczenia się i dzielenia.

Istnieje wiele różnych podejść do dzielenia się informacjami poprzez sieci komputerowe. E-maile zawierające załączniki, które umożliwiają wymianę informacji między osobami lub jednocześnie z dużą grupą osób. Czat na Facebooku pozwala również na ładowanie i wysyłanie plików do innych osób.

Poprzez sieci mediów społecznościowych linki do unikalnych szczegółów są wysyłane do ludzi. Pliki mogą być synchronizowane przez chmurę z wieloma zatwierdzonymi urządzeniami. Nowoczesna sieć jest wystarczająco wszechstronna, aby wspierać praktycznie każdy rodzaj nauki lub dzielenia się wyborem, który działa najlepiej dla każdej osoby.

Przechowywanie danych przez osoby trzecie zwiększa aspekt udostępniania w sieciach.

Jednym z kluczowych problemów, które mają kłopotów sieci komputerowych historycznie jest pojemność. Jednym z najbardziej popularnych komputerów w domu podczas ich początków był Commodore 64 dla dzieci z lat 80-tych. Miał on tylko 64 kb pamięci RAM i 20 kb pamięci ROM. Nawet w latach 90. komputery takie jak Tandy 1000 nie miały dysków twardych, ponieważ były zbyt drogie.

Dziś można uzyskać 5 GB bezpłatnej pamięci masowej w chmurze od Dropbox, Amazon i innych dostawców. Terabajty pamięci masowej są dostępne po symbolicznych cenach u innych dostawców. Największy regularnie dostępny dysk twardy dla komputerów PC ma pojemność 16 TB.

Jakie są wady korzystania z sieci komputerowych?

W sieciach komputerowych istnieje mniej zabezpieczeń.

Przepisy, które regulują nasze sieci komputerowe, nie nadążają za tym, jak są one rutynowo używane. Tyler Barriss, który mieszka w Kalifornii, został oskarżony o przestępstwo fałszywego alarmu za sfałszowanie fałszywego raportu policyjnego z powodu wypadku, który wydarzył się w jednej z jego sieci komputerowych.

Incydent zgłosił fałszywy zakładnik i strzelaninę domową, a mieszkaniec, Andrew Finch, został zastrzelony przez jednego z oficerów z powodu udostępnionych informacji. Finch mieszkał w Wichita, w stanie Kansas. Sieci komputerowe zapewniają wiele udogodnień, ale bez takiej samej ochrony poza siecią, która rządzi społeczeństwem.

Może to prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym.

Uzależnienie od gier będzie wymienione przez Światową Organizację Zdrowia jako choroba, zgodnie z raportem BBC. Sieci dostarczają możliwości dzielenia się wiedzą, ale także zapewniają różne opcje rozrywki. Granie może stać się uzależniające i z biegiem czasu stworzyć poważne problemy ze zdrowiem psychicznym dla osób.

Korzystanie z ekranów elektronicznych może również zakłócać nawyki snu, powodować bezsenność i może przyczyniać się do problemów ze zdrowiem fizycznym, takich jak otyłość. Jak wszystkie rzeczy, sieci komputerowe należy cieszyć się z umiarem, w celu skorzystania z wielu korzyści, które są możliwe.

Sieci komputerowe opierają się na wysokiej jakości procesu instalacji.

Musi istnieć minimalny stopień zakłóceń elektromagnetycznych, aby zapewnić wystarczający zasięg dla sieci komputerowej. Budynki z wieloma sieciami bezprzewodowymi mogą czasami powodować zakłócenia, które przeszkadzają użytkownikom w dostępie do potrzebnych im informacji.

Niektóre budynki, na przykład te, w których zastosowano stalowe ramy, mogą utrudniać komputerom odbieranie częstotliwości wymaganych do wymiany danych. Aby sieć działała sprawnie, należy dołożyć wszelkich starań, aby wyeliminować problemy z zakłóceniami podczas procesu instalacji.

Sieci komputerowe nie zawsze są bezpieczne.

Istnieje kilka sposobów na zakłócenie pracy sieci komputerowej. Hakerzy mogą wstrzyknąć do sieci komputerowych złośliwe oprogramowanie, a następnie zaszyfrować zawarte w nich dane, aby zatrzymać je dla okupu. Zwykła awaria zasilania utrudni korzystanie z komputerów osobom, które mogą potrzebować dostępu do informacji.

Wirusy, kradzieże komputerów, przerwy w działaniu sieci i ataki DDoS to typowe przykłady codziennych zakłóceń. Nawet w trybie offline, sieć komputerowa nigdy nie jest w 100 procentach wolna.

Sieci komputerowe mogą dostarczać zbyt wiele informacji.

Z globalnego punktu widzenia, koszt oszustw dotyczących tożsamości w sieciach komputerowych szacuje się na około 100 miliardów dolarów rocznie. W raporcie Komisji ds. własności intelektualnej szacuje się, że szkody wynikające z kradzieży własności intelektualnej sięgają 600 miliardów dolarów. Sieci komputerowe zapewniają dostęp do informacji, co może być zjawiskiem pozytywnym.

Może to również spowodować umieszczenie w sieci zbyt wielu informacji, które mogą być wykorzystane do szkodzenia innym, kradzieży funduszy i nie tylko. Większość sieci komputerowych są bezpieczne, ale tylko dlatego, że praktyczne próby zostały podjęte w celu ich ochrony. Nie każda sieć otrzymuje taką ochronę.

Nie każdy ma dostęp do sieci komputerowych.

Chociaż nowoczesne sieci komputerowe mają opcje darmowego połączenia, nie każdy ma dostęp do potrzebnej technologii. Mniej niż 2 na 5 osób w tzw. krajach "rozwijających się" ma regularny dostęp do sieci komputerowej.

Niveaus nasycenia w sieci komputerowe wzrósł. W 2005 roku w krajach rozwijających się tylko 8 procent ludzi miało dostęp do komputera. Mimo to, poza krajami rozwiniętymi nadal istnieją problemy z łącznością, które należy rozwiązać, aby można było zbudować prawdziwą sieć globalną.

Mogą one powodować więcej przestojów niż produktywnego czasu.

Dzięki sieciom komputerowym możliwa jest wielozadaniowość, ale nie każdy jest skutecznym wielozadaniowcem. Według Wrike, przełączanie zadań powoduje spadek produktywności o 40 procent. Ilość informacji, które mogą być przetwarzane przez poszczególne osoby jest skończona. Tylko 2 procent ludzi może wykonywać wiele złożonych zadań w tym samym czasie bez utraty poziomu produktywności.

Konieczny jest świadomy wysiłek wszystkich zaangażowanych osób, aby wykonywać jedno zadanie na raz i korzystać z możliwości, jakie dają sieci komputerowe.

Zmieniają one nasze spojrzenie na relacje.

Według badania przeprowadzonego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne, prawie połowa pracowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych jest zaangażowana zawodowo podczas wakacji.

Może to obejmować sprawdzanie służbowych e-maili, rozmowy z kolegami na temat bieżącego projektu, a nawet telepracę z pokoju hotelowego. A jeśli nie jest się na wakacjach, przeciętna osoba sprawdza swój telefon około 100 razy dziennie, niezależnie od tego, czy są powiadomienia, czy nie. Komunikacja przez sieć komputerową to nie to samo, co komunikacja twarzą w twarz.

Sieci komputerowe powodują uzależnienie od przypominania.

Nie tylko uzależnienie od sieci komputerowych jest powodem do zmartwień. Dla niektórych osób ilość wiedzy, do której mamy dostęp każdego dnia, może stać się podstawowym źródłem pamięci.

Badanie przeprowadzone przez Harvard, University of Wisconsin i Columbia University na łamach The Daily Mail w 2012 roku wykazało, że uczestnicy grup badawczych nie podejmowali świadomie prób przypomnienia sobie czegokolwiek, jeśli myśleli, że mogą to sprawdzić za pomocą wyszukiwarki.

Wnioski

Te zalety i wady sieci komputerowych zapewniają zasoby, których ludzkość potrzebuje do przyszłego rozwoju. Z takim rozwojem zawsze pojawiają się nowe zagrożenia, kwestie bezpieczeństwa i nieprzewidziane problemy.

Ucząc się z różnych negatywów, które widzieliśmy w przeszłości środków wzrostu, będziemy gotowi na przyszłość, gdzie każdy może być połączony przez komputery, jeśli to jest to, co chcą zrobić.

PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM

Nigdy nie ma czasu, który nie jest odpowiedni, aby pomóc. Jeśli ta informacja była dla Ciebie przydatna, podziel się nią z przyjaciółmi i bliskimi. Teraz Twoja kolej, aby pomóc innym ludziom. Możesz udostępnić ten artykuł na swoim ulubionym profilu w mediach społecznościowych.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Like Ładowanie...