Oszczędności użytkowe w domu Część 2: Koszty energii

Obrazek z Wikipedii

Nie możesz kontrolować cen energii, ale masz pewną kontrolę nad zużyciem wody i energii przez Twoją rodzinę. Oczywiście oczywistym rozwiązaniem jest pamiętanie o wyłączaniu rzeczy - wyłączaj światło, gdy wychodzisz z pokoju, wyłączaj telewizor, gdy go nie używasz, wyłączaj komputer w przerwach między oglądaniem Facebooka, Twittera i poczty elektronicznej.

Z drugiej strony, wiele urządzeń elektronicznych nadal zużywa energię nawet w trybie czuwania. Jeśli odłączanie wszystkiego przed wyjściem z domu lub pójściem do łóżka jest zniechęcające, rozważ umieszczenie większości urządzeń elektronicznych na listwie zasilającej, abyś mógł po prostu przerzucić jeden przełącznik. (Ta w naszym sklepie pozwala Ci mieć pewność, że Twój rejestrator DVR jest trzymany oddzielnie, więc nie będziesz ryzykować, że przegapisz swoje ulubione programy)!

Dokonanie kilku prostych przełączeń produktów, takich jak listwa zasilająca, może przejść długą drogę w kierunku zmniejszenia zużycia energii, ale nie daj się złapać na wydawaniu pieniędzy na nowe zakupy. To zaprzeczyłoby całej idei oszczędzania pieniędzy. Jednak, gdy coś musi być zastąpione tak czy inaczej, dokonywanie energooszczędnych wyborów będzie sprzyjać długoterminowym oszczędnościom. Żarówki CFL są dobrym przykładem. Jeśli jeszcze nie dokonałeś zmiany, gorąco ją polecam. Zauważyliśmy spadek w naszym rachunku za prąd w miesiącu następującym po naszej zmianie. (Chociaż, znowu, nie polecam specjalnie kupowania ich wszystkich na raz - po prostu upewnij się, że używasz CFL, kiedy nadszedł czas, aby zastąpić spaloną żarówkę).

Na większą skalę, energooszczędne urządzenia mogą zdziałać cuda dla Twoich miesięcznych kosztów energii. Kiedy twoje urządzenia kuchenne lub pralka i suszarka umierają swoją ostateczną śmiercią, spójrz uważnie na oceny Energy Star, a konkretnie na średnie koszty energii. Oprócz obniżenia kosztów energii w domu, możesz kwalifikować się do ulg podatkowych, gdy dokonujesz energooszczędnych modernizacji. Zawsze sprawdź listę przed zakupem. Byliśmy ostatnio w stanie uaktualnić nasze drzwi frontowe, ponieważ model, który chcieliśmy i model, który kwalifikował się do ulgi podatkowej były porównywalne cenowo. Warto było spędzić kilka minut na stronie rządowej, aby odkryć, że zakup znacznie lepszych drzwi spowoduje tylko trochę więcej z kieszeni.

Będziemy mogli odliczyć 30% wartości naszych nowych drzwi i drzwi burzowych. Drzwi wyższej jakości kosztują tylko nieco ponad 30% więcej niż te, które pierwotnie i tak zamierzaliśmy kupić. Z nawiązką zrekompensują nam to dodatkowe oszczędności energii. Nasze drzwi burzowe już się zwróciły, jak również. To niesamowite, o ile chłodniej jest w domu, kiedy mamy możliwość stworzenia bryzy z wykorzystaniem drzwi ekranowych i otwartych okien. Jestem podekscytowany, że będę mógł obniżyć nasze koszty chłodzenia jesienią i wiosną. Myślę też, że dodana izolacja pomoże obniżyć koszty chłodzenia i ogrzewania latem i zimą.

Uszczelnianie przeciągów w całym domu to kolejny świetny sposób na obniżenie kosztów energii w domu. Ty możesz być sprawnie uszczelniać pęknięcia w attic lub za baseboard z puszką lub dwa natryskową piankową izolacją. Zewnętrzne skrzynki elektryczne ściany są innym ukrytym szkicem-pre-cut izolacja dla wylotów i przełączników jest bardzo tania i naprawdę pomaga uszczelnić wyciek. Teraz jest czas, aby podjąć pracę na uszczelnianie swój dom. Wiem, że nasze koszty energii praktycznie podwajają się w zimie, a ci z was, którzy są na gazowym ogrzewaniu, również na tym skorzystają!

Będziemy kontynuować naszą serię oszczędnościową, więc upewnij się, że wrócisz po pomysły na zmniejszenie wydatków na wodę, telefon i kablówkę. A jeśli masz jakieś własne pomysły, chętnie ich wysłucham!