Błyskotliwie Frugal Wpis: Blissfully Frugal

Shelly jest pełnoetatowym nauczycielem czwartej klasy i bloguje na Coupon Teacher. Chce, abyś podzielił się z nią swoimi sukcesami i świętował je razem z nią, a ona może udzielić Ci kilku wskazówek po drodze! Ten wpis gościnny został pierwotnie opublikowany na jej własnym blogu jako jej praca w naszym konkursie Blissfully Frugal. Koniecznie przeczytaj wszystkie wpisy i zagłosuj na swojego faworyta.


Prowadzę bloga od 9 miesięcy. Jak matka z noworodkiem, mój blog w końcu się narodził. Dbałam o niego po drodze, pielęgnowałam go, a nawet doświadczyłam pewnych komplikacji po drodze, ale teraz wymaga on uwagi wykraczającej poza moje doświadczenie. Jak nowa matka, potrzebuję fachowej porady od tych, którzy żyli przez te rosnące bóle. To właśnie z tego powodu piszę, aby opowiedzieć Wam, jak żyję Blissfully Frugal. Jeśli mój post zostanie wybrany, będę miała okazję wybrać się na wycieczkę, aby spotkać się z najzdolniejszymi kobietami w całym kraju i dowiedzieć się, jak służyć Wam (moim czytelnikom) lepiej każdego dnia.

Są dwa sposoby, w jakie robię zakupy. Zbieranie zapasów (oszczędny) i zakupy dla potrzeb (nie). Zakupy dla potrzeb to kupowanie tego, czego potrzebuję co tydzień, jak produkty lub mleko, albo kupowanie rzeczy, której potrzebuję do planu posiłków w ciągu tygodnia. Ponieważ jest to natychmiastowa potrzeba, często płacę więcej niż wynosi najniższa cena za daną rzecz. Robiąc zakupy, zawsze sprawdzam ulotki z wyprzedażami na dany tydzień.

Dzięki temu oszczędzam setki dolarów każdego miesiąca. Supermarkety mają około 12-tygodniowy cykl sprzedaży. (Większość rzeczy idzie na sprzedaż mniej więcej co dwanaście tygodni.) Istnieją pewne wyjątki od tej reguły. Na przykład, zupa jest przeważnie na sprzedaż w zimie, a przyprawy w lecie. W każdym tygodniu na wyprzedaży znajdzie się tylko kilka przedmiotów. Jeśli więc kupuję tylko to, czego potrzebuję, zaoszczędzę na niewielkim procencie tych przedmiotów i wydam za dużo na inne potrzeby.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Łączę kupony z wyprzedażami i rabatami, aby zaopatrzyć się w rzeczy, których używam regularnie. Kiedy dana rzecz jest w najniższej cenie, kupuję kilka, tak, że nigdy nie muszę płacić pełnej ceny za tę rzecz. Nazywam to gromadzeniem zapasów.

Większość ludzi odkrywa, że potrzeba od 3 do 6 miesięcy, aby rozwinąć dobrze zaokrąglony zapas. Kiedy to się w końcu stało dla mnie, moje zakupy potrzeb poszły w dół. Gdy zaczynałem mój zapas, wydawałem wokoło ten sam kwota gdy zawsze robiłem przed kuponowym zakupem, ale przynosiłem do domu ogromną ilość jedzenia/cukierków. W 6 miesiącu znak, miałem zmniejszony mój budżet spożywczy w połowie. Teraz, 18 miesięcy później, wydaję tylko $100 tygodniowo na wszystko, w tym jedzenie na mieście i artykuły gospodarstwa domowego.

Życie w sposób niedrogi było dla mnie niesamowitą podróżą, a teraz mam szansę podzielić się nią z Wami!