5 sprytnych wskazówek, jak obniżyć koszty leków na receptę

Zdjęcie autorstwa Tanya J Harding


Czasy są napięte. Wszyscy staramy się znaleźć nowe sposoby na rozciągnięcie naszych budżetów, aby zaoszczędzić nawet złotówkę lub dwie. Jednym z często pomijanych obszarów jest to, jak i gdzie kupujemy nasze leki. "Przezorny pill poppers" chętnych do inwestowania trochę czasu, i zrobić trochę badań są nagradzani z ogromnymi oszczędnościami przy zakupie over-the-counter (OTC) i leków na receptę.

Oto pięć rzeczy, które musisz wiedzieć, aby ograniczyć swoje koszty.

Porozmawiaj z lekarzem. Twoi lekarze mogą nie być tak zaniepokojeni, jak ty o wysokich kosztach leków. Mogą oni po prostu przepisywać najnowsze dostępne metody leczenia. Powiedz swojemu lekarzowi, że wolisz leki generyczne lub odpowiedniki starszych leków, które nie kosztują tyle, co leki haute couture. Według Andi Reese, doradcy z Północnej Karoliny, Senior Health Insurance Information Program (SHIIP), "Jest mnóstwo innych [generycznych] leków, które kosztują znacznie mniej, a są równie skuteczne."

Kupuj hurtowo. Przetwarzanie małych ilości tabletek jest droższe dla aptek. Koszt ten jest przenoszony na Ciebie. Zmniejsz swoje wydatki, prosząc swojego lekarza o 90-dniowy Rx.

Podziel tabletki na pół.Poproś lekarza o przepisanie większej dawki leku niż ta, którą przyjmujesz; następnie podziel te tabletki na pół. Połącz tę wskazówkę z 90-dniowym Rx, a otrzymasz 180 dni leków w cenie jednego copay. Nie jest bezpieczne dzielenie wszystkich leków. Zapytaj najpierw swojego lekarza lub farmaceutę.

Rozejrzyj się w Internecie. Nawet jeśli masz ubezpieczenie na leki na receptę, to naprawdę opłaca się szukać w sieci. Szybkie wyszukiwanie online dla 30-dniowego zapasu 10 mg Ambien w Destination RX, strona, która pomaga konsumentom porównać ceny leków, pokazuje, że cena waha się od $155.24 do $173.45 - potencjalne oszczędności $218.52 rocznie! Połącz swój wybór z producenta kupon z Needy RX (save 240 dolarów w ciągu 12 miesięcy lub otrzymać bezpłatny 4-dniowej próby), aby zwiększyć swoje oszczędności.

Poznaj strony internetowe firm farmaceutycznych. Opt-in do otrzymywania biuletynów elektronicznych podczas przeglądania. Otrzymasz wiele przydatnych informacji i możliwości udziału w ankietach, aby zarobić gotówkę. Niedawno otrzymałem 40 dolarów za wyrażenie opinii na temat Excelonu, leku, który przyjmuje członek rodziny. Firmy farmaceutyczne cenią sobie Twoje opinie.

"Rozkręć swoją gospodarkę, korzystając z tych sposobów na leki na receptę.

Jak oszczędzasz na lekach OTC lub na receptę?

Dodatkowe zasoby:

Apteka internetowa Rx USA

PPA - Partnerstwo dla Pomocy przy Receptach

Przewodnik Shoppera po lekach na receptę Wydanie nr 5 - Programy pomocy - Consumers Reports