Nagradzaj się: Programy rabatowe i lojalnościowe, które się opłacają

Ostatnio dzieliliśmy się wskazówkami na temat zdobywania rzeczy za darmo. Wiesz, że jest to możliwe, aby uzyskać coś za nic, a teraz mamy zamiar podzielić się pomysłami na proste sposoby, aby zarobić gotówkę i nagrody. Istnieje wiele oszustw i ofert, które będą kosztować więcej pieniędzy niż są warte, ale znaleźliśmy kilka legalnych sposobów na zarobienie trochę ekstra online. Istnieją firmy, które chcą Cię nagrodzić za udział lub opinie, a niektóre nawet oferują zachęty za rzeczy, które już robisz.

Prawdopodobnie codziennie szukasz rzeczy w sieci. Jeśli używasz wyszukiwarki Google lub swojego dostawcy internetu, tracisz szansę na darmowe pieniądze. Swagbucks to program, który płaci Ci za przeszukiwanie Internetu i udzielanie odpowiedzi za pośrednictwem Google i Ask.com. Za swoje działania zdobywasz Swag Bucks, które można wymienić na nagrody i bony upominkowe.

Możesz również zdobywać certyfikaty i nagrody za wyrażanie opinii. Napisz recenzję produktu w serwisie Epinions i otrzymaj wynagrodzenie, jeśli ludzie uznają Twoją opinię za przydatną. Wypełniaj ankiety w serwisach Ipsos, Memolink, MyPoints i Sunshine Rewards. Ostatnie kilka z nich nagradza Cię również za zakupy i dodatkowe aktywności. Zarobisz z powrotem procent od zakupów w ich centrach handlowych w kierunku bonów upominkowych. Ebates ma program rabatów gotówkowych, gdy kupujesz w ich sklepach partnerskich.

UPromise.com jest nieco bardziej wyjątkowy pod względem korzyści, jakie oferuje. Poprzez ich program oszczędnościowy dla uczelni, można zarobić pieniądze na plan 529 z ich partnerów online, jak również działań offline. Dodaj swoją kartę kredytową i sklepowe karty oszczędnościowe do swojego konta, aby zarabiać pieniądze na fundusz szkolny swoich dzieci podczas zakupów spożywczych, posiłków i podróży.

Istnieje wiele innych unikalnych sposobów na zarabianie pieniędzy online. Jeśli masz specjalistyczną wiedzę lub jesteś pisarzem, możesz pisać artykuły na eHow. Będziesz zarabiać pieniądze w oparciu o popularność Twojego how-to. Możesz również zarabiać na swoich starych rzeczach. Poza aukcjami internetowymi, istnieje więcej sposobów na pozbycie się nadmiaru rzeczy za gotówkę. Sprzedaj swoje książki lub filmy na Half.com, wystaw używane przedmioty na Amazon i sprzedaj lub poddaj recyklingowi swoje stare gadżety na Gazelle.

Uważaj jednak, by nie wpaść w pułapkę robienia wszystkiego naraz. Przekonasz się, że spędzasz zbyt dużo czasu na komputerze za bardzo małą nagrodę. Kluczem jest wybranie jednej lub dwóch rzeczy, które już robisz lub które lubisz robić, i skupienie się na czerpaniu z nich korzyści.