Porady dotyczące oszczędzania mięsa

Mięso jest prawdopodobnie jednym z najdroższych elementów rodzinnego budżetu na artykuły spożywcze. Jeśli nie jesteś zainteresowany całkowitym wyeliminowaniem go z diety wegetariańskiej, nadal istnieje kilka sposobów na zapewnienie rodzinie ulubionych produktów w niedrogi sposób. Wspomnieliśmy wcześniej o planowaniu menu w oparciu o cotygodniowe ogłoszenia, aby obniżyć koszty mięsa i produktów, ale należy również planować z wyprzedzeniem. Kupuj regularnie używane kawałki mięsa, gdy są na wyprzedaży, aby je zamrozić. Zawsze będziesz miał to, co lubisz, kiedy chcesz.

Wiesz, że zazwyczaj nie polecamy kupowania hurtowego, ale mięso może być wyjątkiem. Pakiety wartościowe są często tańsze, ale prawdopodobnie jest ich więcej niż potrzebujesz na jeden posiłek. Rozdziel je po powrocie do domu i zamroź w razie potrzeby. Pomyśl o tym z wyprzedzeniem - większość mięsa można zamrozić na okres do 6 miesięcy. Jeśli znajdziesz wyprzedaż i masz miejsce w zamrażarce, możesz kupić indyka na Święto Dziękczynienia w sierpniu.

Zwróć uwagę na specjalne 50% wyprzedaże na drogie kawałki mięsa. Nie jest niczym niezwykłym, że dział mięsny obniża ceny pakietów na dzień lub dwa przed upływem terminu przydatności do spożycia. Jeśli nie możesz znaleźć oferty na droższe kawałki mięsa, używaj zamienników, kiedy tylko jest to możliwe. Na przykład, zamiast kupować drogie kotlety wieprzowe bez kości, weź cały schab bez kości do lady mięsnej i poproś o plastry o grubości 1/2 cala.

Rozciągnij swoje zakupy mięsne, łącząc je z ryżem, fasolą lub makaronem, aby stworzyć posiłek. Filiżanka ugotowanego ryżu w połączeniu z kilogramem mielonej wołowiny podwoi ilość mięsa na tacos z niewielką zauważalną różnicą w smaku. Raz w tygodniu zrezygnuj całkowicie z mięsa na rzecz makaronu lub ryżu i fasoli, aby naprawdę obniżyć koszty mięsa. Nawet jeśli nie zrezygnujesz całkowicie z mięsa, pomożemy Ci znaleźć sposoby na obniżenie kosztów po drodze.