Cięcie kosztów (i włosów)

Jeśli szukasz sposobów, aby być bardziej oszczędnym, pierwszym krokiem może być spojrzenie w lustro. Jeśli masz swoje włosy cięte w salonie co 4 tygodnie na koszt 20 dolarów, można wydać więcej niż 360 dolarów rocznie na uzyskanie cięcia włosów. I, jeśli jesteś coś jak ja, to nie kończy się tam. Koszt pasemka, kolor, trwała (czy ludzie jeszcze dostać te?) i więcej dodać do dość dużo więcej. A większość z nas nie mieszka sama - nasze dzieci i małżonkowie również potrzebują fryzur.

Co więc możesz zrobić? Oto kilka prostych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na strzyżeniu:

  • Zmniejsz częstotliwość strzyżenia włosów. Wydaje się to proste, ale wielu z nas przyzwyczaiło się do podcinania włosów co 4-6 tygodni. Dłuższy odstęp czasu sprawia, że czujemy się zaniedbani. Jeśli stopniowo zwiększysz odstępy między kolejnymi strzyżeniami, nie zauważysz różnicy, ale Twój portfel na pewno!
  • Zamień się usługami. Jako profesjonalna organizatorka, często polecam klientom, aby zamienili się opieką nad dziećmi lub przygotowywaniem posiłków na usługi przyjaciółki, która jest naturalnie zorganizowana. Ta sama zasada odnosi się do strzyżenia. Sprawdź, czy w Twoim kościele, grupie mam lub PTA jest jakaś kobieta, która była kiedyś kosmetyczką. Następnie zobacz, czy możesz zamienić się usługami lub zapłacić im mniej niż salon pobiera opłaty. Mam przyjaciela w kościele, że cięcia włosów dla WAY mniej niż można dostać to zrobić w salonie i sprawia, że ładny drugi dochód dla jej rodziny prawo z jej kuchni.
  • Idź do szkoły - szkoła piękności, że jest. Jeśli istnieje szkoła piękności w Twojej okolicy, często oferują te same usługi, jak w salonie, ale po obniżonej cenie. To daje tanie strzyżenie i student możliwość praktyki na prawdziwej osoby.
  • Ostatnim, ale nie najmniej ważnym sposobem jest ścinanie własnych włosów (lub przynajmniej włosów swoich dzieci i męża). Możesz też sama farbować włosy. W internecie i w dużych sklepach detalicznych dostępne są maszynki do strzyżenia. Jednym z produktów, który polecam jest AirCut. Możesz odwiedzić mój blog, aby zapoznać się z jego recenzją. Najlepszą rzeczą w AirCut jest to, że nie musisz sprzątać po niej bałaganu, ponieważ przechowuje ona włosy w pojemniku do czasu opróżnienia.

Jak widać, możliwe jest zaoszczędzenie na strzyżeniu. Daj nam znać, jeśli masz jakieś wskazówki, o których nie pomyśleliśmy.