Internet Freebies & Giveaways: Zatrzymaj się i pomyśl zanim klikniesz wyślij

5 wskazówek, które pomogą zachować bezpieczeństwo danych osobowych

Większość z nas, mamusie, są dość bystre, jeśli chodzi o zdobycie 6 paczek lizolu za $1.99. Ale czasami zapominamy zastosować ten sam savoir faire, jeśli chodzi o podawanie naszych danych osobowych online.

Wykonaj 5 prostych kroków, aby ochronić swoje dane przed wścibskimi oczami.

  1. Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Nie ma znaczenia, gdzie to przeczytałeś lub kto Ci o tym powiedział, jeśli oferta nie ma dla Ciebie sensu, pomiń ją. Narażanie prywatnych informacji nie jest warte darmowej próbki perfum.
  2. Ustaw "śmieciowy" adres e-mail. Unikaj zalewu spamu na swoją prywatną pocztę, używając konta "śmieciowego" do wysyłania ofert promocyjnych. Yahoo, Hotmail i Gmail oferują darmowe konta, a konfiguracja jest łatwa i szybka.
  3. Wybierz jednorazowy adres e-mail. Ta opcja zapewnia największe bezpieczeństwo, ponieważ pozwala Ci zachować anonimowość. Mailinator i GuerrillaMail to tylko dwaj z wielu dostawców, którzy pozwalają Ci odbierać pocztę na ich stronie; oznacza to, że nigdy nie ma połączenia z Tobą! Rejestracja nie jest wymagana i w zależności od dostawcy, którego wybierzesz, adres e-mail, który otrzymasz, pozostaje aktywny od 10 minut do 72 godzin lub dłużej.
  4. Nigdy nie podawaj swoich osobistych numerów telefonów. Dotyczy to również numerów komórkowych. W większości sytuacji nie jest konieczne, aby sponsor produktu posiadał Twój numer telefonu. Jeśli potrzebujesz lub chcesz udostępnić numer kontaktowy, serwisy takie jak iNumbr oferują wirtualne numery za niewielką miesięczną opłatą. Wirtualne numery telefonów są również przydatne w przypadku publicznych serwisów ogłoszeniowych, takich jak Craigslist. Dodatkowe numery, które należy zachować w tajemnicy, to data urodzenia i numer ubezpieczenia społecznego.
  5. Rozważ założenie skrytki pocztowej. Mail Box Etc, UPS Stores i lokalny urząd pocztowy wynajmują skrzynki pocztowe po przystępnych cenach. Wypożyczalnie Mailbox Etc posiadają nawet prawdziwe adresy ulic.

Pamiętaj, że to Ty jesteś najlepszym strażnikiem swoich prywatnych informacji. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zachować swoje dane osobowe wolne od spamu i hakerów. Pamiętaj, że "Stranger Danger" to nie tylko coś, co wymyśliliśmy, aby straszyć nasze dzieci. Miłej zabawy na www, i bądź bezpieczny!


Mamy przyjemność zaprezentować ten wpis gościnny przez Nikola Hartmann. Nikola jest blogerką, freelancerką i artystką, która lubi pomagać kobietom odnaleźć ich wewnętrzne "oszczędne szyki". Odwiedź jej blog, Żyj dobrze za mniej