Oszczędzaj więcej i marnuj mniej

Codzienne wydatki na życie mogą łatwo wymknąć się spod kontroli. Pieniądze wydane na ręczniki papierowe, jednorazowe środki czystości, napoje gazowane i podobne artykuły gospodarstwa domowego można lepiej spożytkować.

Podążaj za tymi wypróbowanymi, prawdziwymi i ekologicznymi sposobami, aby rozciągnąć swój budżet domowy.

1. Używaj inteligentnych produktów. Używaj wielozadaniowych produktów, które oszczędzają czas i pieniądze.

  • Dla ciała: Szukaj podkładów i kremów nawilżających, które zawierają filtr przeciwsłoneczny (co najmniej 15 SPF) oraz szamponów z wbudowanymi odżywkami.
  • Dodomu: Zrób swój własny lub używaj uniwersalnych środków czyszczących, które działają na okna, blaty, urządzenia i lustra. Spraw, by Twoje pieniądze działały mądrzej, wybierając produkty bezpieczne do stosowania we wnętrzach samochodów.

2. Odkręć kran. Zrezygnuj z napojów gazowanych i innych drogich napojów. Woda to obok powietrza najważniejszy (i najtańszy) element, którego potrzebuje nasz organizm.

3. Uściskaj drzewo. Wyeliminuj lub ogranicz zakup ręczników papierowych. Używaj ściereczek i innych ręczników wielokrotnego użytku do wycierania rozlanych płynów i sprzątania bałaganu w łazience i kuchni.

4. Podkręć ciepło w kuchni. Jedzenie w domu jest wygodne i opłacalne. Zaplanuj menu wokół tygodniowych okólników i przypnij kupony przed zakupami spożywczymi. Nie zapomnij szukać online i w ulubionych czasopismach jak, ALL YOU.

5. Im więcej kupisz, tym więcej wydasz. Nie daj się nabrać na wszystko, co błyszczy. Sklepy mają sprzedaży, ponieważ chcą, aby wydać. Dlaczego kupić trzy pudełka płatków śniadaniowych, że nie trzeba, tylko dlatego, że są na sprzedaż? Rozciągnij swój budżet, trzymając się pozycji z listy.

Podążaj za tymi prostymi wskazówkami, aby oszczędzać więcej i wydawać mniej, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na nasz świat.

Jak Twoja rodzina żyje dobrze za mniej?